Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft i Activision komentują brytyjskie weto. „To jeszcze nie koniec”

„Fakty są po naszej stronie”.

Wiceprezes Microsoftu Brad Smith oraz szef Activision Bobby Kotick wydali oświadczenia w sprawie zablokowania przez brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) fuzji obu firm. Microsoft zapowiada apelację i stwierdza, że decyzja jest sprzeczna z ambicjami gospodarczymi Wielkiej Brytanii, a prezes uważa, że „to jeszcze nie koniec” i „fakty stoją po ich stronie”.

Przypomnijmy, że CMA - pomimo wcześniejszych sygnałów sugerujących pozytywne rozpatrzenie sprawy - ostatecznie zdecydowało się nie wyrazić zgody na zatwierdzenie transakcji. Co jednak ciekawe, głównym argumentem nie była konkurencyjność Sony i Microsoftu na rynku konsol czy też kwestia ekskluzywności serii Call of Duty, a wciąż rozwijający się segment grania w chmurze, gdzie producent Xboxa już teraz ma silną pozycję, a przejęcie tak dużego wydawcy wzmocni ją jeszcze bardziej.

Nie takiej wiadomości oczekiwaliśmy, ale to jeszcze nie koniec. Wraz z firmą Microsoft możemy i będziemy kwestionować tę decyzję i już rozpoczęliśmy prace nad odwołaniem się do brytyjskiego Trybunału Apelacyjnego ds. Konkurencji. Jesteśmy pewni naszej racji, ponieważ fakty są po naszej stronie: ta umowa jest dobra dla konkurencji” - napisał Bobby Kotick w liście otwartym do pracowników Activision.

Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby osobiście bronić naszego interesu i pomóc organom regulacyjnym zrozumieć dynamikę konkurencji w naszej branży. To, co daje mi pewność, to fakt, że niezależnie od tego, czy działamy jako niezależna firma, czy też połączymy się z inną spółką, jesteśmy jednym z liderów branży i dalej będziemy rozwijać nasze wspaniałe marki” - czytamy dalej.

Swoje stanowisko na temat weta przekazał również wiceprezes Microsoftu Brad Smith w rozmowie z agencją prasową Bloomberg. „Pozostajemy w pełni zaangażowani w sprawę i będziemy składać apelację. Decyzja CMA odrzuca pragmatyczną ścieżkę rozwiązywania problemów związanych z konkurencją i zniechęca do innowacji technologicznych i inwestycji w Wielkiej Brytanii” - mówi biznesmen.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze