Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Mega-kampania w Total War: Warhammer już od 26 października

Połączenie map z dwóch części serii.

Kampania Mortal Empires połączy mapy z dwóch odsłon Total War: Warhammer już 26 października. Będzie dostępna w formie darmowej aktualizacji dla posiadaczy obydwu gier.

Deweloperzy z Creative Assembly nie ukrywają, że zaprojektowanie mega-kampanii było dużym wyzwaniem - choćby dlatego, że Stary Świat i Nowy Świat nie pasują do siebie zbyt dobrze pod względem rozmiarów, a odwzorowanie „realistycznych” kształtów kontynentów wpłynęłoby negatywnie na tereny z pierwszej odsłony cyklu.

Dlatego też obszary zostaną nieco przeprojektowane, by rozgrywka była w miarę możliwości jak najwygodniejsza i zbalansowana. Nadal otrzymamy jednak ogromny teren łączony - w sumie zaoferuje on 142 miasta i osady. Frakcję wybierzemy oczywiście spośród wszystkich, które posiadamy - ośmiu podstawowych i kilku z dodatków do pierwszej części.

W Mortal Empires zabraknie mechaniki rytuałów i magicznego wiru z Total Warhammer 2, ale w Starym Świecie i tak pojawią się nowe elementy - choćby możliwość przejmowania dowolnych miast. Do tego eksploracja mórz i ruin.

Celem kampanii będzie kontrolowanie konkretnej liczby prowincji.

Total War: Warhammer 2 zadebiutowało 28 września. W przyszłości doczekamy się między innymi nowych frakcji w DLC - mapa gry mocno sugeruje, że możemy liczyć na rasę Tomb Kings. Projektanci mają też w planach trzecią część podserii.

Komentarze