Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kona - mroźny survival w marcu także na PS4 i Xbox One

Koniec Early Access.

Kona, mroźny survival z przygodowym zacięciem, wydany w ubiegłym roku w programie Early Access na Steamie, ukaże się w marcu w pełnej wersji na PC (Windows, Mac, Linux), ale także na PS4 i Xbox One.

Wszystkie odsłony sprzętowe zadebiutują jednocześnie. Nie podano konkretnej daty.

Chevrolet wyjedzie z każdej zaspy. Chyba.

Jednocześnie komputery osobiste już teraz otrzymały sporą aktualizację, wprowadzającą między innymi kolejny wycinek opowieści fabularnej. Nie zadziałają za to stare zapisy rozgrywki.

Akcja produkcji toczy się gdzieś na północy Kanady, w latach 1970. Okolice jeziora Atamipek pustoszy tajemnicza śnieżyca. Gracz wciela się w prywatnego detektywa, rozwiązującego zagadkę pobliskiej wioski.

Jako Carl Faubert eksplorujemy opuszczoną w dziwnych okolicznościach posiadłość i jej otoczenie, lecz szybko musimy także walczyć o przetrwanie w mroźnych warunkach i badać nie do końca naturalne zjawiska.

Przygotowano spory teren do zwiedzenia, w czym pomagają pojazdy. Ostatnia aktualizacja dodała - na całe szczęście - opcję korzystania z mapy także za kierownicą.

Twórcy zakładają, że Kona będzie pierwszym z czterech aktów-gier. Każdy zapewni około 3-5 godzin rozgrywki, ale czy doczekamy się finału? To zależeć będzie od zainteresowania.

Produkcja studia Parabole wydaje się mieć szansę na sukces. Recenzje wersji Early Access na Steamie rysują zachęcający obraz tytułu, z ogólną notą na poziomie „bardzo pozytywnym”.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze