Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Klasyczny Gothic jest już dostępny na Switchu

I to po polsku.

Jedna z najbardziej kultowych w Polsce gier RPG właśnie zadebiutowała na Nintendo Switch w klasycznym wydaniu. Gothic Classic można już ogrywać w podróży, a do tego gra oferuje polski dubbing.

Mało jest gier, które cieszyłyby się takim kultem wśród rodzimych graczy, jak produkcja studia Piranha Bytes z 2001 roku. Pierwsza odsłona serii Gothic do dziś cieszy się sporą popularnością i aktywnymi fanami, którzy nawet po tylu latach od premiery chętnie wracają na wyspę Khorinis, a nawet tworzą liczne modyfikacje.

Zapowiedziana już jakiś czas temu klasyczna edycja gry właśnie wylądowała na Switchu w cenie 29,99 dolarów lub 29,99 euro, czyli ponad 120 zł. Gothic Classic doczeka się też limitowanego wydania fizycznego, jednak obecnie nie wiadomo, czy zestaw trafi także na polski rynek. Na razie w wersję pudełkową można zaopatrzyć się w oficjalnym sklepie THQ Nordic.

Sama gra jest tak naprawdę portem oryginalnej produkcji z 2001 roku, choć twórcy chwalą się, że naprawili mnóstwo błędów i bugów, a lista poprawek jest naprawdę spora. Warto wspomnieć też, że wydanie na Switcha oferuje pełną polską lokalizację, a więc usłyszymy znajome głosy i kultowy polski dubbing.

Należy jednak pamiętać, że mamy do czynienia z portem, a nie remasterem, więc nie należy spodziewać się żadnych widocznych usprawnień graficznych względem oryginału. Gracze donoszą, że gra na Switchu działa całkiem płynnie, choć tu i ówdzie zdarzają się spadki klatki. Gothic Classic oferuje też szybkie zapisy oraz pełne wsparcie kontrolera.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Gothic Classic

Nintendo Switch

Related topics
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze