Skip to main content

Joker urodził dziecko. Fani nie są zadowoleni z pomysłu DC

Żart nieco wymknął się spod kontroli.

W najnowszym, czwartym odcinku komiksu „Joker: The Man Who Stopped Laughing” słynny złoczyńca zaszedł w ciążę i urodził dziecko. Fani DC nie są zadowoleni z tego zwrotu akcji i nie przyjmują do wiadomości, że to tylko żart.

Ostrzegamy przed spoilerami. W odcinku napisanym przez Matthew Rosenberga i narysowanym przez Francesco Francavilla, Joker mierzy się z Zatanną, która próbuje powstrzymać go przed kradzieżą zapasów wody z Gotham City. Zniesmaczona flirtem ze strony przeciwnika Zatanna rzuca na niego zaklęcie „On eno esle lliw reve evah ruoy ybab”, co oznacza „Nikt inny nigdy nie będzie nosił twojego dziecka” (poszczególne słowa zapisane są od tyłu).

Następnego ranka główny przeciwnik Batmana budzi się i odkrywa, że jest w dziewiątym miesiącu ciąży - gotów do porodu. Wkrótce potem złoczyńca wymiotuje świadomą mazią, która szybko przemienia się w małego sobowtóra Jokera. Twórca tłumaczy, że to tylko sen, a kryminalista doznał po prostu zatrucia pokarmowego, jednak spora część fanów i tak czuje się oburzona.

„Rozumiem, że obrażacie się, myśląc, że postać z komiksu mogła zajść w ciążę w zwariowanej, kanonicznej opowieści o śnie, który miała. Ale Joker nie zaszedł w ciążę. Dostał zatrucia pokarmowego - tłumaczył Matthew Rosenberg w usuniętym już poście na Twitterze.

To nie pierwszy przypadek, gdy Joker zostaje ojcem, choć zazwyczaj tego typu historie pojawiały się w komiksach osadzonych w alternatywnych uniwersach, a sam temat poruszany był w bardziej przyziemny sposób. Ostatni pomysł DC spotkał się jednak ze sporą dezaprobatą wśród fanów, a sieć zasypała lawina negatywnych komentarzy. Internauci zdają się mieć tłumaczenia autora za nic. Więcej kadrów z komiksu znajdziecie na portalu Timcast.

Zobacz także