Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jak pobrać film z Facebooka

Zapisywanie materiałów wideo.

Nierzadko na platformie Facebook zdarza się, że zobaczymy zabawny film opublikowany przez jednego z użytkowników. Portal społecznościowy nie pozwala bezpośrednio pobierać filmów ze strony. Na tej stronie wyjaśniamy, jak pobierać filmy z Facebooka.

  • Uwaga: do pobrania filmu będziemy potrzebowali przeglądarki opartej na technologii Chromium, czyli Google Chrome, Opera, Vivaldi lub Microsoft Edge. Podany poniżej sposób może nie działać na przeglądarce Firefox.

Po znalezieniu interesującego nas materiału klikamy w trzy kropki na górze posta, po czym wybieramy Kopiuj link. Teraz wklejamy go w pasek adresu na górze przeglądarki, po czym zmieniamy przedrostek „www” na „mbasic”. W ten sposób powinien nam wyjść link z początkiem formie „https://mbasic.facebook.com”. Klikamy enter.

Sprawi to, że przeglądarka załaduje lżejszą wersję strony Facebooka, przeznaczoną dla słabszych technologicznie urządzeń. Następnie klikamy przycisk odtwarzania na naszym filmie. Materiał powinien otworzyć się w kompletnie nowej karcie. Teraz klikamy na film prawym przyciskiem myszy, wybieramy opcję „Zapisz plik wideo jako...” i zapisujemy film na dysku komputera.

Powyższa metoda działa również na telefonach, jednak wówczas musimy skopiować link ze standardowej aplikacji Facebook, a potem wkleić go w przeglądarce mobilnej urządzenia. Potem, a przy ostatnim kroku, musimy przytrzymać dotyk na filmie, zamiast klikać prawym klawiszem myszy, którego nasz telefon oczywiście nie posiada. Na telefonach właśnie ten gest powinien pokazać menu z opcją zapisania pliku na pamięci urządzenia. Potem powinniśmy go zobaczyć w aplikacji do obsługi galerii aparatu.

  • Uwaga: należy pamiętać o tym, że film pobrany tą metodą będzie nieco skompresowany, a więc gorszej jakości, niż materiał oryginalnie opublikowany przez dany profil na Facebooku.
Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze