Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Izometryczna gra akcji Tokyo 42 debiutuje 31 maja

Najpierw na PC i Xbox One.

Obiecująca izometryczna strzelanka Tokyo 42 z otwartym światem zadebiutuje 31 maja na PC i Xbox One. Premierę na PS4 ustalono na połowę lipca - nie podano jeszcze konkretnej daty dla sprzętu Sony.

Informacje podano za pośrednictwem najnowszego zwiastuna, poniżej.

Lokacje są zróżnicowane

Miejscem akcji jest - jak sugeruje sam tytuł - teren japońskiej stolicy, w odległej przyszłości. Gracz wciela się w zabójcę i odkrywa „mroczny spisek, który wpłynie na wszystkich”.

Podejścia do potyczek są dwa: skradanie i ciche eliminowanie wrogów zza pleców i z ukrycia lub otwarta walka i strzelanie. Prowadzona postać ginie bardzo szybko, lecz pomocne są wolno poruszające się pociski - jeśli utrzymamy dystans, możemy je ominąć.

Z punktów zapisu korzystamy tylko, jeśli nie prowadzimy walki, a wrogowie przestali nas poszukiwać. To sprawia, że w czasie misji możemy wielokrotnie decydować się na skradanie, a jedno wykrycie nie oznacza, iż jesteśmy już zawsze zmuszeni do strzelania.

Twórcy jako swoje inspiracje wymieniają pierwsze Syndicate oraz GTA, ale styl grafiki przypomina nieco Hitman GO - gdyby dodać mnóstwo żywych kolorów.

Za prace odpowiada duet SMAC Games z północnego Londynu: Sean Wright oraz Maciek Strychalski.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze