Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horizon Zero Dawn na PC z rzadszymi aktualizacjami, bo twórcy skupiają się na Forbidden West

Zmiana priorytetów.

  • Aktualizacje gry Horizon Zero Dawn na PC będą od teraz rzadsze
  • Twórcy chcą skoncentrować się na kontynuacji, która powstaje z myślą o PS5 i PS4

Studio Guerilla Games opublikowało kolejną aktualizację Horizon Zero Dawn na PC. Deweloperzy oznajmili jednocześnie, że następne poprawki będą rzadziej udostępniane, ponieważ chcą skupić się na sequelu przygód Aloy.

Wzmianka o mniejszej koncentracji na wersji komputerowej pierwszej części pojawiła się w komunikacie o patchu oznaczonym numerem 1.10. Co ciekawe, po kilku godzinach wpis zmodyfikowano, usuwając wspomniany fragment wiadomości.

„W związku z kontynuowaniem prac nad naszym nadchodzącym tytułem, czyli Horizon Forbidden West, po tej aktualizacji przechodzimy do rzadszego publikowania poprawek do Horizon Zero Dawn Complete Edition na PC” - napisano w oryginalnym wpisie na stronie studia Guerilla Games.

Nie jest jednak jasne, dlaczego zmieniono treść ogłoszenia. Warto jednak zaznaczyć, że pierwotną treść komunikatu zdążyło już zacytować wiele zachodnich mediów, w tym redakcje serwisów PC Gamer i VG247. Wiadomość sprzed modyfikacji dostępna jest za pośrednictwem Web Archive - narzędzia archiwizującego strony internetowe.

Sama aktualizacja 1.10 eliminuje kolejne usterki. Naprawiono na przykład błąd z wyłączaniem gry, gdy użytkownik notorycznie wciskał klawisz Windowsa, a także rozwiązano problem z wydajnością na kartach graficznych AMD. Do tego szereg ulepszeń graficznych.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze