Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

HBO zamówiło komedię, która będzie drwić z filmów Marvela i DC

Ciekawe założenia projektu „The Franchise”.

HBO przygotowuje ciekawy serial komediowy „The Franchise”. W założeniu będzie on parodiować niektóre aspekty kina superbohaterskiego, w którym przoduje Marvel i DC. Produkcja postara się opowiedzieć o kulisach powstawania fikcyjnego filmu o postaciach z ponadnaturalnymi mocami.

Ponadto w zabawny sposób przedstawi finansowe i kreatywne przeszkody, z jakimi mierzą się twórcy takich widowisk. Idąc za oficjalnym opisem opublikowanym przez portal The Hollywood Reporter, serial skupi się na historii „ekipy nielubianego filmu należącego do tytułowej franczyzy, która walczy o swoje miejsce w dzikim i niesfornym kinowym uniwersum”.

„»The Franchise« rzuci światło na sekretny chaos panujący w świecie, gdzie realizuje się widowiska o superbohaterach,, zadając pytanie: »Jak dokładnie powstaje kinowa papka?«. Każdy burdel ma bowiem swoją genezę” - czytamy.

To oznacza, że HBO będzie poniekąd śmiać się z własnych produkcji

Pomysłodawcami projektu są uznany reżyser Sam Mendes (laureat Oscara za film „American Beauty” z 1999 roku), Armando Iannucci („Śmierć Stalina”, „Figurantka”, „Zapętleni”) i Jon Brown (scenarzysta „Sukcesji”). W obsadzie „The Franchise” znaleźli się za to między innymi Himesh Patel („Nie patrz w górę”) i Aya Cash („The Boys”).

Pilot serialu został nakręcony tuż przed rozpoczęciem strajku scenarzystów i aktorów. Z kolei produkcja odcinków ruszy dopiero po zakończeniu ogólnokrajowych demonstracji.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Jakub Jusiński

Jakub Jusiński

Autor

Wielki fan kina wojennego i dramatów historycznych. Kuba zajmuje się głównie pisaniem newsów ze świata filmów, seriali i VOD.

Komentarze