Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 6 ocenzurowane pod filmami Rockstara na YouTube?

Automatyczna blokada.

Z obserwacji wpisów pod filmami oficjalnego konta Rockstar Games na YouTube, doświadczeń graczy i naszych własnych testów wynika, że amerykańska firma najprawdopodobniej blokuje frazę „GTA 6” w sekcjach komentarzy.

Jak zauważają użytkownicy Reddita, wpis z nazwą GTA 6 jest widoczny tylko dla autora. Nie ma żadnej informacji o blokadzie, ale po wylogowaniu z konta, komentarz po prostu się nie pojawia.

Przeprowadzony przez nasz szybki eksperyment potwierdza teorię. Komentarze bez frazy GTA 6 są publikowane natychmiast, ale te zawierające nazwę kolejnej części Grand Theft Auto nie przechodzą automatycznej blokady:

Po lewej widok dla autora, a po prawej po wylogowaniu

Cenzura spowodowała, że gracze szukają innych sposobów na napisanie tytułu gry. Najpopularniejsze stało się „GTA 10-4”, ale nie brakuje też innych rozwiązań matematycznych, jak „GTA √36”.

Co ciekawe, Rockstar nie zablokował nazwy gry z rzymską szóstką, a więc GTA VI. Czasami można też z niewyjaśnionego powodu natknąć się na rzadkie przypadki komentarzy z „GTA 6” w treści, więc nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób działa filtr.

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze