Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

GTA 5 jest już blisko sprzedania 200 mln egzemplarzy

RDR 2 także szlifuje wynik.

Najnowszy raport finansowy Take-Two ujawnia, że Grand Theft Auto 5 sprzedało się już w nakładzie około 190 milionów egzemplarzy, a cała seria GTA osiągnęła oszałamiający pułap ponad 410 mln sztuk.

Podano także inne rezultaty. Red Dead Redemption 2 to 57 mln egzemplarzy na całym świecie, a więc kolejne 2 mln w porównaniu z poprzednim kwartałem fiskalnym. Cała seria westernów dotarła do poziomu 81 mln.

Idąc dalej, wirtualne kasyno pod nazwą NBA 2K24 może pochwalić się wynikiem 4,5 mln od premiery na początku września. Poprzednia część w identycznym okresie osiągnęła 5 mln, co pokazuje, że w świecie wirtualnej koszykówki jest nieco słabiej.

Jak można się domyślać, w kontekście Take-Two trwają już oczekiwania na GTA 6. Pierwszy trailer produkcji zobaczymy w grudniu, lecz korporacja ma także mnóstwo innych projektów w opracowaniu. Jeden ze slajdów prezentacji wymienił aż 52: w tym aż siedemnaście w segmencie „immersive core”.

To te największe pozycje wydawcy, wśród których jest z pewnością właśnie Grand Theft Auto 6. Ta nazwa jednak nie pada, lecz jest za to obiecujące Judas od Kena Levine, twórcy BioShock. Do tego siedem gier niezależnych, osiemnaście mobilnych, cztery „mid-core” oraz sześć remasterów. Cześć z tych liczb to wydane już pozycje.

Jeśli mowa o kwestiach czysto finansowych, korporacja nie miała zbyt dobrych informacji. Kwartalne przychody spadły o 7 procent, do poziomu 1,3 mld dolarów. Wygenerowano stratę operacyjną na poziomie 544 mln dol., a cały rok - według prognozy firmy - zakończy się nawet 1 mld dol. „pod kreską”. Cóż z tego, skoro nadciąga już GTA 6, a korporacja nadal szacuje, że w przyszłym roku wygeneruje 8 mld dol. przychodów...

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Grand Theft Auto V

Video Game

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze