Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze otrzymują bany na 10 lat w PUBG Mobile

Jak karać, to na całego.

PUBG Corp. i Tencent Games opublikowały niedawno materiał, w którym tłumaczą, w jaki sposób walczą z oszustami w PUBG Mobile. Wideo opowiada opartą na prawdziwej sytuacji historię gracza, który otrzymał bana aż na dziesięć lat. Takich kar twórcy rozdają ponoć aż osiem tysięcy dziennie.

Zawodnika opisanego w filmie wielokrotnie zgłaszano za oszukiwanie, ale kiedy deweloperzy analizowali gameplay, wszystko wydawało się w porządku. Automatycznie gromadzone dane potwierdzały jednak, że pod koniec każdego meczu działo się coś dziwnego - o dziwo bez użycia urządzeń zewnętrznych czy specjalistycznego oprogramowania.

Zobacz na YouTube

W trakcie meczu użytkownik logował się na drugim telefonie, sprytnie oszukując system, że to tylko problem z połączeniem z siecią. Wykonana poprawnie sztuczka sprawiała, że postać jest całkowicie nietykalna i może bezkarnie eliminować pozostałych. Oszusta jednak złapano i zakazano uruchamiania gry przez dekadę.

Tencent twierdzi, że 95 procent banów w PUBG Mobile nakłada automatyczny system, który nie wymaga nawet ingerencji człowieka. Gracze mogą też zgłaszać niewłaściwe zachowanie, by rozbudowywać bazę danych i lepiej „nauczyć” narzędzie, co jest dozwolone, a co nie.

PUBG Mobile jest oczywiście darmowe - w przeciwieństwie do „dużego brata” z PC i konsol

Wzmożona walka z oszustami to część inicjatywy o nazwie Project Ban Pan, która 3 marca wprowadzi też do gry „kamerę śmierci”, czyli killcam, znany chociażby z serii Call of Duty czy Rainbow Six Siege.

Źródło: Polygon

Następnie: Cenega polskim dystrybutorem Cyberpunk 2077

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

PUBG Mobile

Android, iOS

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze