Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra o samurajach nowym projektem polskiego studia G-Devs

Ronin: Samurai Redemption.

  • Ronin: Samurai Redemption to gra akcji w czasach feudalnej Japonii
  • Gracze wcielą się w samurajów, walczących z demonami

Creative Forge Games zapowiedziało Ronin: Samurai Redemption - grę akcji z elementami RPG o tytułowych japońskich wojownikach od polskiego studia G-Devs.com. Produkcja zmierza na PC, ale daty premiery nie ujawniono.

Akcję osadzono w 1426 roku w czasach feudalnej Japonii, a konkretniej na wyspie Hokkaido. Region atakowany jest przez mrocznego ducha - zwanego aniołem śmierci lub Shinigami - który sprowadza na mieszkańców siejące zniszczenie demony.

Gra opowie o trójce samurajów, których panowie zostali nieuczciwie okryci hańbą i zmuszeni do popełnienia samobójstwa. Odebrać sobie życie powinni także wspomniani wojownicy, ale poprzysięgli zemstę, stając się roninami.

Bohaterowie stawią czoła demonom. Wśród przeciwników pojawią się zaś przypominający ogrów żołnierze, stwory kradnące dusze, a także stwory o wysokości drzew.

W toku przygody samurajowie postarają się przedrzeć do wnętrza fortecy, w której przebywa Shinigami. Każda postać wyróżni się unikalnym dla siebie zestawem zdolności. W trakcie rozgrywki gracze zbiorą energię Ki, która umożliwi odblokowanie magicznych umiejętności.

Nadmienić należy, że niedawno G-Devs.com zapowiedziało nad Orc Warchief: Strategy City Builder - strategią, która pozwoli graczom zbudować wioskę orków.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze