Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gra indie z ocenami 9/10 zmierza na PS5 i Xbox Series X/S. Kentucky Route Zero na kolejnych konsolach

Darmowy upgrade na PlayStation i Xbox.

Uznana gra niezależna ze świetnymi ocenami - Kentucky Route Zero: TV Edition - trafi na PS5 i Xbox Series X/S 17 sierpnia. Dotychczas tytuł był dostępny na PS4, Xbox One, PC oraz urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android.

O nowej wersji dla „next-genowych” konsol informuje zwiastun opublikowany przez wydawcę. Annapurna Interactive nie wspomniało jednak o żadnych ulepszeniach, więc wygląda na to, że mamy do czynienia po prostu z edycją natywną dla nowych urządzeń. Aktualnie także można grać w Kentucky Route Zero na PS5 i Xbox Series X/S, ale dzięki wstecznej kompatybilności.

W świetle braku ulepszeń nie powinno dziwić, że twórcy zdecydowali się na darmową aktualizację do nowszej wersji dla posiadaczy edycji na PlayStation 4 i Xbox One.

Kentucky Route Zero to prawdopodobnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych gier indie w historii, która przy okazji może się pochwalić świetnymi ocenami. Średnie noty na Metacritic sięgają niemal 90/100. Produkcja jest już dość leciwa - pierwszy debiut na PC odbył się w styczniu 2013 roku.

A czym w ogóle jest Kentucky Route Zero? To przygodówka point & click, ale nieco bardziej „filmowa”, pozbawiona chociażby zagadek. Głównym bohaterem jest dostawca mebli, który chcąc zrealizować ostatnią dostawę trafia do surrealistycznego, sennego i nieco niepokojącego świata.

Zaskakująca, oniryczna i niepowtarzalna opowieść o tajemniczej podróży, która okazuje się zdecydowanie ważniejsza od jej celu” - napisał Mateusz w recenzji Kentucky Route Zero, przyznając grze złotą rekomendację.

Pierwotnie dzieło studia Cardboard Computer trafiałało do rąk nabywców w formie kolejnych epizodów, ale aktualnie jest oczywiście dostępne w całości. Dopisek „TV Edition” może być mylący, ale to po prostu kompletna wersja konsolowa.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Kentucky Route Zero

PC, Mac, Nintendo Switch

Kentucky Route Zero: TV Edition

PS4, Xbox One, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.
Komentarze