Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ghost - nowe studio Electronic Arts

AKTUALIZACJA: Studio pracuje nad grą z serii Need for Speed.

Aktualizacja #2: Oferty pracy opublikowane na stronie EA Ghost ujawniły, że nowe studio pracuje nad kolejną grą z serii Need for Speed.

Aktualizacja #1: Jak wynika z ogłoszeń na stronie studia, pierwsza gra powstanie na silniku Frostbite 2. Przywołując słowa Matta Webstera z Criterion, które opiekuje się marką Need for Speed, studio w Göteborgu pracuje nad "rzeczami związanymi z Need for Speed".

Oryginalna wiadomość: Electronic Arts otworzyło w Göteborgu nowe studio - EA Ghost. Firma zajmie się produkcją „następnej wielkiej rzeczy w branży gier”.

Jednym z pracowników w nowej firmie jest Marcus Nilsson, który pracował wcześniej m.in. nad Battlefield 2142 i Battlefield 2: Modern Combat.

Göteborg to drugie co do wielkości miasto w Szwecji. W stolicy tego kraju, Sztokholmie, swoją siedzibę ma EA DICE, które ma szeroko współpracować z nowo powstałym EA Ghost.

Chętni na przeprowadzkę do Szwecji mogą ubiegać się o pracę w nowej firmie - poszukiwani są pracownicy na 16 stanowisk. Zatrudnieni będą pracować w studio, które oparte jest na ideałach „perfekcjonizmu, zabawy i szacunku”.

EA rozszerza działalność w Skandynawii

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze