Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Forza Motorsport 7 pokaże możliwości Project Scorpio - raport

Oraz Red Dead Redemption 2.

W ciągu kilku najbliższych tygodni Microsoft zamierza zapowiedzieć grę Forza Motorsport 7. Tytuł posłuży do prezentacji rozdzielczości 4K w Project Scorpio.

Serwis Windows Central wszedł w posiadanie materiałów marketingowych, z których wynika, że na przykładzie kolejnej odsłony wyścigowego cyklu gigant z Redmond pokaże możliwości swojej następnej konsoli.

Nowa Forza Motorsport zaoferuje podobno grafikę w 4K

Produkcja studia Turn 10 nie jest jednak jedyną, którą zaprezentuje podobno Microsoft. Wśród innych tytułów wymienia się Crackdown 3 i State of Decay 2.

Są też pozycje od zewnętrznych firm, w tym kolejne części Call of Duty (być może WW2), FIFA i Madden, a także Star Wars Battlefront 2 i Red Dead Redemption 2. Wszystkie wspomniane gry na Project Scorpio zadziałają w 4K.

Dziennikarze Windows Central twierdzą również, że nowy sprzęt otrzyma funkcję, dzięki której większość tytułów uruchomimy w wyższej rozdzielczości. Obraz będzie podobno skalowany automatycznie.

Redakcja portalu wspomina, że Microsoft zamierza pokazać Project Scorpio wraz z grami (w tym siódmą odsłoną Forzy) w ciągu kilku tygodni, choć nie podaje dokładnego terminu. Niewykluczone, że prezentacja odbędzie się jeszcze przed czerwcowymi targami.

O samym sprzęcie wiadomo jednak niewiele. Gigant z Redmond przedstawia konsolę jako rozwinięcie Xbox One, co oznacza, że na urządzeniu uruchomimy produkcje ze starszej platformy.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze