Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Final Fantasy 12 HD i DLC do Final Fantasy 15 - daty premier

Na 30. urodziny serii.

Square Enix rozpoczyna obchody 30. rocznicy serii Final Fantasy, ujawniając sporo detali na temat nowości wprowadzanych do wszystkich „aktywnych” odsłon zasłużonego cyklu.

Najważniejsze - i najszybsze - wydaje się być pierwsze większe DLC do Final Fantasy 15. Mowa o Episode Gladio, gdzie wcielimy się w tytułowego bohatera. Premiera 28 marca, a ważną rolę ma odegrać Cor Leonis, jedna z postaci pobocznych z głównej kampanii.

Specjalne stroje zapewnią czasową odporność na obrażenia

Kolejne rozszerzenie - Episode Prompto - ukaże się trzy miesiące później, w czerwcu. To obecnie wszystkie ujawnione detale.

Jeszcze wcześniej, bo już 21 lutego, otrzymamy mniejsze DLC z zestawem kostiumów dla głównej obsady produkcji. Stroje wyglądają dość dziwacznie i są inspirowane superbohaterami (dzięki, RPGSite).

Na specjalnej konferencji dowiedzieliśmy się także, że Final Fantasy 12: The Zodiac Age zadebiutuje na Zachodzie już 11 lipca, wyłącznie na PS4.

Deweloperzy przenoszą wersję International Edition, która - pomimo międzynarodowego tytułu - nigdy nie ukazała się poza Japonią. W tej odsłonie zmodyfikowano walkę oraz dodano nowy system prac (klas postaci), bazujących na znakach Zodiaku.

Jeśli o FF12 mowa, to Balthier z tej odsłony serii zasili wkrótce obsadę World of Final Fantasy.

Tymczasem dla Final Fantasy 14 planowany jest serial telewizyjny, ale raczej wątpliwe, by kiedykolwiek wydostał się poza Japonię. Przypomniano za to o premierze dodatku Stormblood - 20 czerwca.

Osoby z wytęsknieniem czekające na jakiekolwiek detale na temat Final Fantasy 7 Remake musiały obejść się smakiem, choć na konferencji prasowej pokazano poniższą grafikę:

Obchody 30. urodzin serii Final Fantasy to także szereg innych atrakcji. W planach są koncerty, popularny w Japonii makaron w kubku czy wino za tysiąc dolarów, ze szklankami Swarovskiego (serio).

Do tego specjalne ciasta Final Fantasy z Moogle i Chocobo (serio serio), nowa manga na licencji, festiwal lodowych figur w Sapporo czy większa impreza - Final Fantasy Exhibition - w 2018 roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze