Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Everspace 2 już po raz drugi opóźnione przez Cyberpunk 2077

Wczesna wersja gry nie ukaże się w grudniu.

Twórcy Everspace 2 z Rockfish Games poinformowali o ponownym przesunięciu premiery wczesnej wersji gry - z grudnia na styczeń. Powodem jest chęć ominięcia bezpośredniej rywalizacji z Cyberpunk 2077.

To już drugi raz, kiedy autorzy kosmicznej strzelanki przełożyli debiut pozycji ze względu na produkcję studia CD Projekt Red. Kilka miesięcy temu projekt opóźniono z września, w którym wówczas miał ukazać się polski RPG.

„Cyberpunk 2077 przesunięto na 10 grudnia, co jest poważnym ciosem w nasze plany wydania wczesnej wersji Everspace 2 w połowie grudnia. Nie chodzi tylko o to, że wszystkie media i twórcy internetowych treści przez cały okres świąteczny skupią się na jednej z najbardziej oczekiwanych gier AAA w historii, wiemy bowiem, że wśród naszych fanów (i w naszym zespole) jest wielu czekających na ten tytuł” - napisało Rockfish Games na Steamie.

„Po szybkich konsultacjach z naszymi przyjaciółmi z działów marketingu w firmach Evolve, Plan of Attack i Swordfish, podjęliśmy decyzję o opóźnieniu gry do stycznia” - dodano. W oświadczeniu przesłanym mediom Michael Shade - szef studia odpowiedzialnego za strzelankę - zaznaczył zaś, że rywalizacja z tytułem CD Projekt Red „nie byłaby dobrym pomysłem”.

W ramach rekompensaty 2 listopada twórcy Everspace 2 wszystkim, którzy wsparli projekt finansowo na Kickstarterze, roześlą klucze do bety, a 200 kolejnych trafi do innych graczy poprzez konkursy. Kody pozwolą przetestować wczesną wersję produkcji przez 10 godzin.

Tytuł studia Rockfish Games nie jest jedynym, który opóźniono przez Cyberpunk 2077. Z powodu polskiego RPG-a niedawno przesunięto premierę nowego dodatku do Path of Exile.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze