Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Elden Ring pokonał The Last of Us 2. Ma najwięcej tytułów Gry Roku

God of War Ragnarok daleko w tyle.

Najnowsze dzieło studia FromSoftware bije kolejne rekordy - Elden Ring właśnie wyprzedził The Last of Us Part 2 pod względem liczby otrzymanych tytułów Gry Roku.

Na forum ResetEra założono specjalny wątek dedykowany śledzeniu tego, jakie gry otrzymały tytuł Gry Roku. Forumowicze policzyli, że Elden Ring zdobył aż 324 wyróżnienia - w tym 281 przyznały media, a 43 to nagrody zdobyte w ankietach, w których głosowali gracze.

The Last of Us Part 2 było wcześniej liderem pod względem liczby otrzymanych nagród i mogło pochwalić się 322 wyróżnieniami (195 tytułów GOTY od mediów i 108 od graczy). Mimo kontrowersji z powodu obrazowego przedstawienia przemocy oraz dyskusyjnych decyzji dotyczących pewnych postaci gra odniosła oszałamiający sukces i od kwietnia 2021 roku była produkcją z największą liczbą przyznanych tytułów Gry Roku. Warto dodać, że inny tegoroczny pretendent - God of War Ragnarok - otrzymał zaledwie 74 nagrody.

Sukcesu Elden Ring można upatrywać w unikalnym połączeniu gatunków oraz skupieniu się na wolności podczas kreowania buildu postaci i eksploracji. Gracze mogą podchodzić do sytuacji i wyzwań na wiele sposobów, a rozległy i powiązany ze sobą świat pozwala na dużą swobodę działań. Wyjątkowa atmosfera oraz nieszablonowa narracja również przyczyniły się do pozytywnych recenzji.

Tytuł FromSoftware sprawił, że gry soulslike opuściły pewną niszę, w której znajdowały się do tej pory, a po wymagającą pozycję sięgnęły całe rzesze zupełnie nowych graczy. W niecały rok od premiery produkcja zdążyła wpisać się do panteonu najlepiej ocenianych gier wszech czasów. Rok 2023 może przynieść fanom sporo niespodzianek, w tym wyczekiwane od dawna duże rozszerzenie.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze