Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Dungeons & Dragons dostanie serial telewizyjny

Zamówiono osiem odcinków.

Popularna „papierowa” gra fabularna Dungeons & Dragons doczeka się adaptacji w formie serialu. Osiem odcinków zamówiła platforma Paramount+, odpowiedzialna choćby za komercyjny (ale raczej nie jakościowy) sukces „Halo”.

Jak informuje serwis Deadline, o prawa walczyło kilka podmiotów. Warto zauważyć, że mowa o produkcji live-action, a więc z prawdziwymi aktorami - w odróżnieniu od animacji.

Paramount+ podejmie współpracę z firmą Entertainment One, należącą do Hasbro, które kontroluje także Wizards of the Coast, a więc wydawcę Dungeons & Dragons. Obecnie wytwórnia pracuje także nad filmem „Honor Among Thieves” w tym samym uniwersum, zaplanowanym na marzec.

Opisywany serial stanowi „największy projekt telewizyjny” w historii studia. Scenariusz pilota napisze Rawson Marshall Thurber („Red Notice”, „Skyscraper”) i już teraz mowa oczywiście o stworzeniu całego „uniwersum” wokół D&D, ponieważ jest to jedyny sposób, by zwrócić uwagę inwestorów w Hollywood.

Poza wspomnianym „Honor Among Thieves”, Wizards of the Coast rozwija gry wideo na licencji, choć ostatnio informowaliśmy o skasowaniu co najmniej pięciu z nich. Wydaje się, że bezpieczne jest jedynie Baldur's Gate 3, z pełną wersją zaplanowaną na lato.

Samo Dungeons & Dragons przeżywa obecnie renesans popularności, między innymi dzięki popularnym transmisjom na Twitchu. Jak na Hasbro przystało, firma stara się, jak tylko może, by sukces zrujnować. Nieoficjalnie mowa bowiem o planach na zmianę licencji, w ramach której publikowany jest system, co powinno skutecznie ograniczyć rozwój gry przez zewnętrzne firmy.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze