Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Diuna 2” trafi do kin wcześniej. Warner Bros. przyspieszył premierę

O dwa tygodnie.

Po zakończeniu strajków w Hollywood przyszła pora na kolejne dobre wieści. Warner Bros. ogłosiło, że przyspiesza premierę filmu „Diuna 2”. Wyczekiwany sequel zadebiutuje w kinach dwa tygodnie przed planowanym terminem.

Zgodnie z informacjami podanymi przez portal Deadline, widowisko z Timothée Chalamet i Zendayą w rolach głównych trafi do kin 1 marca przyszłego roku. To druga już zmiana terminu po sierpniowej obsuwie. Według oryginalnych planów - przed rozpoczęciem strajku aktorów i scenarzystów - premierę planowano na listopad tego roku, a później na 15 marca. Warto mieć jednak na uwadzę, że debiut w Polsce nie musi odbyć się w tym samym dniu, co w innych krajach.

W ramach przypomnienia: „Diuna 2” rozwinie wątki z nagrodzonej Oscarami „jedynki” z 2021 roku. Tym razem zobaczymy, jak Paul Atryda łączy siły z Fremenami, aby wyswobodzić pustynną planetę Arrakis z rąk przedstawicieli rodu Harkonnenów. Film opowie o jego mistyczno-duchowej drodze do zostania zapowiadanym mesjaszem - Muad’dibem.

Za reżyserię ponownie odpowiada Denis Villeneuve („Labirynt”, „Blade Runner 2049”). Oprócz wspomnianej dwójki gwiazd, do obsady powróci Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Dave Bautista oraz Stellan Skarsgard. Znacznie większą rolę odegra Zendaya, wcielająca się w Chani, czyli ukochaną głównego bohatera.

Z pozostałych ciekawostek: „Diuna 2” powinna spodobać się fanom długich posiedzeń w kinie, jak bowiem mogliśmy dowiedzieć się z przedpremierowych doniesień, widowisko ma trwać aż 3 godziny i 15 minut. Przed seansem warto zapoznać się pierwszą częścią, którą znajdziemy w ofercie serwisu HBO Max. Oczywiście zawsze można też sięgnąć po prozę Franka Herberta.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

Dune: Part Two

Movie

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze