Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Diablo 4 - nie działa, status, problemy z połączeniem

Co zrobić, gdy gra nie działa.

Zgodnie z przewidywaniami, start bety Diablo 4 nie jest taki, jak sobie wymarzyliśmy. Zamknięte testy ruszyły dziś o 17:00 i przywitały graczy komunikatami „W kolejce” i „Utracono połączenie z grą”. Na tej stronie tłumaczymy, co zrobić, gdy gra nie działa, laguje lub gdy ciągle jesteś w kolejce.

Niestety trudno aktualnie o jakąś inną poradę niż zwyczajną cierpliwość. „Queued” oznacza, że jesteś w kolejce. Blizzard z pewnością wie o problemach i stara się je na bieżąco rozwiązywać. Informacje o statusie serwerów Diablo 4 możecie znaleźć na oficjalnym profilu Blizzarda na Twitterze.

Jeśli chodzi o „Utracono połączenie z grą”, problem dotyka wielu graczy, którzy skarżą się między innymi w mediach społecznościowych.

Biorąc pod uwagę, że Diablo 4 oferuje crossplay i gracze ze wszystkich platform grają na tych samych serwerach, problemy z połączeniem będą raczej wspólne dla użytkowników PC oraz konsol PlayStation i Xbox - i zapewne jednocześnie zostaną rozwiązane.

Brak możliwości gry to oczywiście niedogodność wynikająca z tego, że Diablo 4 jest de facto grą online, nawet jeśli gramy solo i nie chcemy wchodzić w interakcję z innymi wojownikami. Wszyscy muszą się połączyć z Battle.netem i pozostać połączonym do samego końca danej sesji.

„Zapchane” serwery to pochodna dużego zainteresowania grą, które nie powinno dziwić. Mimo że mamy do czynienia z zamkniętą betą, do której w głównej mierze mają dostęp tylko osoby składające zamówienie przedpremierowe, kody do bety były rozpowszechniane na co najmniej kilka innych sposobów. W USA można było otrzymać dostęp za kupno specjalnego burgera, a nasz serwis otrzymał wprost od Blizzarda 50 kodów do rozdania naszym czytelnikom.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze