Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Decyzję o wydaniu Gran Turismo 7 na PS4 podjęto niedawno - raport

God of War Ragnarok od początku zmierza na starszą konsolę.
 • Z nieoficjalnych informacji wynika, że o przeniesieniu Gran Turismo 7 na PS4 zdecydowano niedawno
 • Horizon Forbidden West i nowy God of War mają zaś powstawać z myślą o PlayStation 4 od początku
 • Niedawno ogłoszono, że nowy God of War i Gran Turismo 7 ukażą się nie tylko na PS5, ale też PlayStation 4. Według niepotwierdzonych wieści, decyzję o wydaniu drugiej produkcji na starszą konsolę podjęto niedawno.

  Andy Robinson z serwisu VGC w opublikowanym tekście przekonuje, że Sony postanowiło przenieść grę wyścigową na PlayStation 4 „stosunkowo niedawno”. To tym bardziej możliwe, że jeszcze w grudniu pozycję reklamowano jako exclusive najnowszego urządzenia firmy.

  Grudniowa reklama sugerowała, że Gran Turismo 7 trafi tylko na PS5

  Inaczej jest podobno w przypadku nowego God of War i Horizon Forbidden West. Dziennikarz, powołując się na anonimowych informatorów, twierdzi, że oba wymienione tytuły od początku powstawały także z myślą o PS4.

  Kilka dni temu jeden z twórców gry o przygodach Aloy podkreślił, że starsza konsola Sony w żaden sposób nie wpływa negatywnie na projekt i nie ogranicza produkcji. Deweloperom udało się zrealizować wszystkie planowane pomysły.

  Gran Turismo 7 i nowy God of War zadebiutują w 2022 roku. Wspomniane Horizon Forbidden West powinno pojawić się zaś na rynku jeszcze przed końcem aktualnego, choć dokładna data premiery nie jest znana.

  O autorze
  Awatar Piotr Bicki

  Piotr Bicki

  News Editor

  Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

  Komentarze