Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Cyberpunk 2077 - braindance: warstwy, skanowanie, szukanie poszlak

Obsługa braindansu.

Co najmniej kilka razy podczas przygody w Cyberpunk 2077 będziesz musiał przeprowadzić śledztwo w tzw. braindance, czyli cyfrowym nagraniu wspomnień jakiejś osoby. Na tej stronie wskażemy ci, jak przełączać się między warstwami i szukać poszlak.

Na początek przyglądamy się podstawom, a potem przechodzimy do znajdowania wskazówek.


Braindance w Cyberpunk 2077 - podstawy

Braindansu nie możesz włączyć sam. Osobą, która wprowadzi cię do tego świata jest Judy Alvarez. We wspomnienia konkretnych osób wkroczysz tylko w określonych momentach fabularnych.

  • Gdy już przeniesiesz się do cyfrowej rzeczywistości, będziesz w trybie Powtórki. Dobrze jest najpierw obejrzeć całe nagranie w normalnej prędkości i bez pauz. Tryb Powtórki nie będzie już potem potrzebny
  • Naciśnij Tab na klawiaturze lub L1 / LB na padzie, by przejść do trybu Edycji, gdzie rozpocznie się właściwa rozgrywka

Twoim zadaniem w braindance jest przeskakiwanie między trzema warstwami (1), by znaleźć wszystkie wskazówki. Po znalezieniu wskazówek będziesz mógł wyjść z braindansu i kontynuować fabułę.

Trzy wspomniane warstwy to:

  • wizualna (żółta)
  • termalna (niebieska)
  • audio (zielona)

Między warstwami przełączasz się za pomocą przycisku Shift na klawiaturze lub R1 / RB na padzie.


Skanowanie i szukanie wskazówek w braindance

Aby móc szukać wskazówek, musisz być w trybie Edycji. Tryby zmieniasz przyciskiem Tab na klawiaturze lub L1 / LB na padzie.

W trybie Edycji możesz swobodnie się poruszać oraz przełączać między warstwami. Twoim zadaniem jest znalezienie wskazówek na każdej warstwie.

Przewijaj nagranie do przodu i do tyłu za pomocą przycisków E i Q na klawiaturze lub L2 / LT i R2 / RT na padzie, aż na pasku warstwy zobaczysz podświetlone fragmenty (2). Gdzieś w obrębie tych fragmentów kryją się wskazówki, które musisz przeskanować.

W obrębie podświetlonych fragmentów szukaj żółtej ikony lupy - to właśnie wskazówki. Aby przeprowadzić skanowanie, po prostu przytrzymaj kursor na danym obiekcie.

Jeżeli w danym fragmencie warstwy nie ma już więcej wskazówek, podświetlenie zniknie. Wtedy możesz szukać dalej.


Nie możesz znaleźć wskazówek?

Pamiętaj, by wykonać te dwa kroki:

  • Każdą warstwę „przejedź” za pomocą przycisków przewijania - od początku do końca. Istotne fragmenty powinny podświetlić się same
  • Czasami do odkrycia jakiejś wskazówki może być konieczna zmiana pozycji kamery. Przesuń ją i ponownie przeskanuj całe nagranie

Więcej porad:

Spis treści: Cyberpunk 2077 - Poradnik, Solucja

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze