Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Chernobylite w lipcu opuści Early Access - jest też duża aktualizacja

Polska gra zmierza na PC i konsole.

Survival horror Chernobylite od polskiego studia The Farm 51 ukaże się w pełnej wersji w lipcu tego roku, opuszczając tym samym program Early Access na Steamie. Jednocześnie zadebiutują odsłony PlayStation 4 oraz Xbox One.

Konkretną datę poznamy w czerwcu, na cyfrowych targach E3. W planach na dalszą przyszłość są jeszcze konwersje PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S. Premiera tych wersji odbędzie się przed końcem roku.

Już dzisiaj na Steamie dostępny jest za to ogromny „Mega Patch”, wprowadzający większość elementów, które znajdą się w pełnej wersji - poza zakończeniem. To także ostatnia szansa na zakup gry na PC z 20-procentową zniżką, za 79,99 złotych.

„Nie musicie czekać kolejnych trzech miesięcy, aby cieszyć się ofertą, ponieważ przedpremierowy Mega Patch został właśnie dodany do wersji Early Access, dorzucając do gry znaczące zmiany w fabule, dialogach, lokalizacjach językowych, optymalizacji, oraz ścieżkę dźwiękową” - napisano w ogłoszeniu.

Tytuł rozgrywa się na terenie Czarnobyla, który odtworzono wiernie między innymi z pomocą fotogrametrii. Opowieść skupiona jest na postaci Igora, który próbuje rozwiązać zagadkę z przeszłości i zrozumieć swoją rolę w wydarzeniach, które miały miejsce przed wieloma laty.

Nie może zabraknąć anomalii

Najnowsza łatka wprowadza tysiące zmian i nowości, jak możliwość uzbrajania towarzyszy w pancerze i broń, lepszy system zapisów, nowego przeciwnika, pełne wsparcie kontrolerów, gruntowne odświeżenie balansu i wiele, wiele innych.

Chernobylite zadebiutowało w Early Access w październiku 2019 roku, planując premierą na marzec, a następnie na drugi kwartał obecnego roku. Jak widać, lipcowa data oznacza kolejne przesunięcie założeń.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze