Skip to main content

„Brzmi jak małe E3” - szefowie Microsoftu, Sony i Activision zostaną przesłuchani w Brukseli

Pojawią się też przedstawiciele EA, Nvidii, Valve i wielu innych.

Sprawa przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft zdaje się nabierać tempa. Już na początku przyszłego tygodnia przedstawiciele największych firm przyjadą do Brukseli, by wziąć udział w przesłuchaniu przed europejskim regulatorem.

Na przesłuchaniu nie zabraknie najważniejszych nazwisk branży. Według raportu agencji MLex w najbliższy wtorek 21 lutego do Brukseli przyjadą prezes Microsoftu Brad Smith i szef działu Xbox Phil Spencer, prezes Activision Bobby Kotick, szef Sony Interactive Entertainment Jim Ryan oraz przedstawiciele Google, Nvidii, Valve oraz Electronic Arts.

Poza jednymi z najważniejszych przedstawicieli branży, na przesłuchaniu pojawią się także urzędnicy Unii Europejskiej, przedstawiciele Europejskiej Federacji Twórców Gier, delegaci innych zainteresowanych firm, a być może i sami konsumenci. Użytkownik forum ResetEra, który udostępnił podsumowanie informacji, napisał, że „brzmi to jak małe E3”.

Zdaniem agencji informacyjnej MLex Microsoft zmierzy się z zespołem do spraw przejęcia powołanym przez komisję, a argumentom stron będą przysłuchiwać się także oficjele unii europejskiej, przedstawiciele urzędów antymonopolowych, a nawet krajowych organów nadzorujących konkurencję i rynki. Przesłuchanie ma odbyć się za zamkniętymi drzwiami.

Microsoft przygotował na obronę przejęcia sporo silnych argumentów, z których wiele uderza w narrację Sony utrzymującego, że przejęcie samego tylko Call of Duty odciśnie wielkie piętno na całej branży i zaszkodzi konkurencji. Tymczasem może nastąpić niespodziewany zwrot akcji, ponieważ przedstawiciele Sony mieli ostatecznie przystąpić do negocjacji w sprawie Call of Duty, choć nie są to obecnie potwierdzone informacje.

Zobacz także