Skip to main content

Beta Path of Exile 2 pozwoli sprawdzić całą grę

Będzie co testować.

Path of Exile 2 - zwane też godnym konkurentem Diablo 4 - zapowiada się na produkcję gigantycznych rozmiarów. Tym bardziej zadziwia fakt, że planowane na przyszły rok testy beta zaoferują dostęp do całej gry.

Zaskakującą, a jednocześnie mile widzianą informacją podzielił się reżyser Jonathan Rogers w rozmowie z serwisem IGN. Jak wyjaśnił, studio zamierza dogłębnie przetestować wszystkie aspekty rozgrywki, dlatego gracze muszą otrzymać dostęp do niemal pełnej wersji z wszystkimi sześcioma aktami kampanii.

To nie będzie tylko jeden rozdział czy coś w tym rodzaju. Mowa o całej grze. Zamierzamy prowadzić testy tak długo, jak prowadzilibyśmy ligę, czyli kilka miesięcy. Musimy wiedzieć, jak będzie wyglądała ekonomia gry, jak to wszystko w ogóle sprawdzi się w akcji” - mówił deweloper.

Tak długa beta będzie dla nas prawdziwym wyzwaniem, ale powinniśmy mu sprostać” - podsumował. Wiemy już, że Rogers nie przesadza. Informacje ujawnione podczas imprezy ExileCon zdążyły potwierdzić, że elementów do testowania nie zabraknie. Mowa o sześciu aktach kampanii, dwunastu klasach postaci i setkach nowych umiejętności, przedmiotów czy choćby przeciwników.

Należy bowiem zaznaczyć, że wbrew oryginalnym założeniom, Path of Exile 2 nie będzie rozbudowanym dodatkiem do „jedynki”, ale pełnoprawną, oddzielną kontynuacją. Stąd też zapewne regularne opóźnienia, które wynikały z gruntowanej zmiany dyrekcji artystycznej dla projektu.

Start oficjalnych testów beta Path of Exile 2 zaplanowano na 7 czerwca 2024 roku. Tytuł zmierza na PC oraz konsole, choć nie wiadomo jeszcze, czy mowa także o PlayStation 4 i Xbox One. Więcej szczegółów otrzymamy zapewne w przeciągu kolejnych miesięcy.

Read this next