Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Andrzej Sapkowski sprecyzował termin premiery nowej książki Wiedźmin

Jeszcze trochę poczekamy.

Andrzej Sapkowski sprecyzował, że nowa książka z akcją w wiedźmińskim uniwersum zadebiutuje w Polsce pod koniec przyszłego roku, a kilka miesięcy później - na całym świecie.

Słowa pisarza z imprezy Comic Con w Wiedniu cytuje serwis Redanian Intelligence. To wszystkie znane szczegóły - konkretne daty nie padły.

- Zrobili serial na bazie krótkiego opowiadania. Zmusili mnie do kontynuowania. Nie narzekam. Dzięki temu będę miał pieniądze na czynsz - mówił w swoim stylu Sapkowski.

Jak to często bywa, nie jest do końca jasne, co autor ma na myśli, ponieważ żadna seria na bazie krótkiego opowiadania jeszcze nie powstała. W planach jest animacja „The Witcher: Sirens of the Deep” na bazie „Trochę poświęcenia”, także z premierą pod koniec 2024 roku. Daty się zgadzają, więc być może chodzi właśnie o rozszerzenie tej historii o Essi Daven i syrence Sh’eenaz.

O nowej książce wiemy od sierpnia, gdy Sapkowski ujawnił prace w rozmowie z ukraińskim kanałem Fantastic talk(s). Polskiego autora zapytano, czy pracuje obecnie nad jakąś książką. Odparł, że ze względu na wydarzenia z przeszłości niechętnie decyduje się na jakiekolwiek deklaracje, lecz dla rozmówczyń z Ukrainy jest gotów zrobić wyjątek.

- Tak, pracuję nad nową książką o Wiedźminie, dosyć pilnie. Nie powinno być jeszcze... może rok, nie dłużej - ujawnił, mając na myśli zapewne fakt, że oczekiwania nie powinny być szczególnie długie. - Nowa książka o wiedźminie się robi. Jeszcze rok i będzie - zapewniał.

Cofając się dalej, pisarz już w 2018 roku przyznał, że powstanie nowa powieść. Jak wtedy wyjaśniał, nie będzie to z pewnością kontynuacja Sagi, lecz „prequel lub sidequel”. Ostatnią książką w uniwersum Wiedźmina jest „Sezon burz” z 2013 roku, z akcją między wydarzeniami ze zbiorów opowiadań i pięcioksięgu.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze