Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Grasz w Baldur's Gate 3 ze znajomymi? Lepiej zignoruj towarzyszy

Radzi szef Larian Studios.

Baldur's Gate 3 to nie tylko RPG z wielowarstwową fabułą, ale także świetny plac zabaw dla fanów kooperacji. Swen Vincke - szef Larian Studios - radzi jednak, by fani gry wieloosobowej nie angażowali się zbytnio w relacje z komputerowymi towarzyszami.

Od razu trzeba jednak zaznaczyć, że mowa o scenariuszu, gdy gramy z trójką znajomych, a więc wypełniamy cały skład drużyny, nie zostawiając miejsca dla bohaterów z gry. Jak wyjaśniał Vincke w rozmowie z serwisem PCGamer, w takiej sytuacji gracze powinni skupić się wyłącznie na interakcjach między sobą.

Ja osobiście - niektórzy mogą uważać inaczej - zatrzymałbym towarzyszy na rozgrywkę w singlu lub w kooperacji z tylko dwójką graczy, gdzie drużynę uzupełniasz bohaterami z gry” - powiedział. „Duża część historii tych postaci rozwija się tylko wtedy, gdy są z tobą w podróży”.

Porada szczególnie przydatna dla graczy, którzy zamierzają zaliczyć pierwsze podejście do Baldur's Gate 3 wraz ze znajomymi. Nieobecność kompanów podczas wyprawy sprawi, że ominie nas sporo unikalnych interakcji i ciekawych historii, dlatego być może warto nawet zrezygnować z zaproszenia towarzyszy do swojego obozu.

Twoja więź z tymi postaciami będzie znacznie płytsza, niż gdybyś miał je ze sobą. Jeśli grasz w trybie wieloosobowym, skup się na swojej drużynie” - dodał. „Możesz mieć dowolną liczbę towarzyszy w obozie, ale to nie będzie to samo. O wiele lepiej sprawdzi się to w samotnej rozgrywce”.

Ciężko jednak nie odnieść wrażenia, że gra w Baldur's Gate 3 w czteroosobowym składzie prawdopodobnie i tak nie będzie cechowała się zbyt „poważnym” podejściem. Można by się nawet pokusić o stwierdzenie, że to całkowicie inny rodzaj zabawy. Warto jednak pamiętać, że w gry Larian Studios nie da się tak naprawdę grać „źle”.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze