ESL zapowiada losowe kontrole antydopingowe na swoich turniejach

Zmiany w esporcie?

Organizacja ESL (Electronic Sports League) zapowiedziała, że zamierza prowadzić losowe kontrole antydopingowe na swoich turniejach, zaczynając od ESL One Cologne w przyszłym miesiącu.

Ogłoszenie jest pokłosiem ostatnich konwersji, gdy profesjonalny gracz Counter-Strike: Global Offensive, Kory „Semphis” Friesen przyznał, że razem z kolegami wspomagał się poprawiającym koncentrację lekarstwem o nazwie Adderall podczas turnieju ESL One w Katowicach.

Teraz organizacja informuje, że łączy siły z niemieckim Nationale Anti Doping Agentur, by przygotować stosowne regulacje. W pracach pomogą także eksperci ze Światowej Agencji Antydopingowej, by udało się przenieść nowe mechanizmy także poza Europę.

„Doświadczenie NADA i WADA pomoże przygotować program prewencyjny, obejmujący wszystkich graczy biorących udział w turniejach organizowanych przez ESL” - napisano w oświadczeniu.

Pierwszy turniej z zastosowaniem testów skórnych to wspomniane ESL One Cologne, w dniach 20-23 sierpnia. Program zostanie jednak rozszerzony na pozostałe rozgrywki: Intel Extreme Masters, pozostałe turnieje ESL One i ESL ESEA Pro League.

Menedżerowie zespołów otrzymają wkrótce listę zakazanych substancji, szczegóły na temat testów oraz ewentualnych kar dla graczy.

ESL Katowice
Tak było

Masz chwilkę? Zobacz także:

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami