Rajdowy symulator Dirt Rally debiutuje dziś na Steam Early Access

Twórcy stawiają na realizm.

Najnowsza odsłona serii Dirt od studia Codemasters ponownie stawia na symulację rajdów. Produkcja - Dirt Rally - zadebiutowała dzisiaj w programie Early Access na Steamie.

Cenę ustalono obecnie na 27 euro (ok. 108 zł). Po 4 maja kwota wzrośnie do 30 euro (ok. 120 zł).

Deweloperzy zapewniają, że rozpoczynają w ten sposób prace nad nową częścią cyklu, stawiając tym razem na dużo większy realizm. Na początek otrzymamy 17 samochodów na 36 trasach w trzech krajach: Walii, Monte Carlo i Akropolu.

Model jazdy jest dużo bardziej skomplikowany niż w poprzednich odsłonach serii Dirt. Zrezygnowano także z możliwości przewijania czasu, by postawić na realizm. Uszkodzenia auta naprawimy pomiędzy odcinkami specjalnymi, ale jedynie w ograniczonym oknie czasu, w zależności od liczby inżynierów w zespole. Również trasy wzorowane są na odpowiednikach z prawdziwego świata.

Codemasters zapewnia, że w Dirt Rally nie uświadczymy płatności cyfrowych, a kolejne aktualizacje dostępne będą za darmo. W maju otrzymamy kolejne tory i auta, a w czerwcu odwiedzimy Niemcy.

Obecnie nie poinformowano o planach na wersje konsolowe, ale twórcy przyznali w rozmowie z Eurogamerem, że nie wykluczają konwersji w przyszłości - możliwe, że już jako Dirt 4.

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

Autor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami