Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zwycięzca turnieju wygrał 46 tysięcy dolarów, ale nie mógł odebrać nagrody z powodu młodego wieku

Otrzymał puchar, słuchawki, czekoladę i napój.

Nastolatek o imieniu Yuwa wziął niedawno udział w turnieju mobilnej gry Puzzle & Dragons. Zmagania wygrał, ale z powodu niskiego wieku nie mógł odebrać nagrody pieniężnej.

Zwycięzca powinien otrzymać 5 milionów jenów, czyli równowartość nieco ponad 46 tysięcy dolarów. Zamiast pieniędzy, młodemu Japończykowi przekazano tylko specjalny puchar, słuchawki oraz roczne zapasy czekolady i napoju energetycznego.

Yuwa nie odebrał pieniędzy (źródło: Kotaku)

Okazuje się, że Yuwa nie dostał gotówki ze względu na wiek. W Kraju Kwitnącej Wiśni osoby między 13. a 15. rokiem życia mogą rywalizować jedynie jako juniorzy, którym nie należą się żadne nagrody pieniężne.

Japońska organizacja e-sportowa nałożyła ograniczenia, by najmłodsi gracze skupiali się przede wszystkim na edukacji, a nie turniejach. Warto zaznaczyć, że w Japonii obowiązek szkolny trwa do zakończeni gimnazjum, do którego uczęszcza młody mistrz Puzzle & Dragons.

Na niefortunną sytuację zwrócili od razu uwagę komentatorzy turnieju, przyznając, że współczują nastolatkowi. Do sprawy odniósł się także sam Yuwa, który wpisie opublikowanym na Twitterze przyznał, że „zamiast pieniędzy, otrzymał honor”.

Źródło: Kotaku

Następnie: Stalker Online zmierza na Steam - gra dostępna w otwartej becie

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze