Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zwiastun Torment: Tides of Numenera prezentuje świat gry

Przerażający i obcy.

Twórcy ze studia inXile Entertainment opublikowali nowy zwiastun klasycznej gry fabularnej Torment: Tides of Numenera, przedstawiając przygotowywany świat.

Nie może zabraknąć tajemniczej doliny

Jak zapewnia narrator, szykowane uniwersum jest „tajemnicze, żywe, wspaniałe, przerażające, obce i egzotyczne”. Czego chcieć więcej.

Choć produkcja jest duchowym następcą klasycznego Planescape: Torment, to brak licencji wymusił przeniesienie akcji do nowego świata - tytułowego Numenera.

To futurystyczne uniwersum, lecz z nisko zaawansowaną technologią, pozostałą po upadku pewnej cywilizacji.

Postać gracza jest obudzoną nagle świadomością ciała, porzuconego właśnie przez Zmieniającego Boga. Bóg ten zamieszkiwał w tysiącach takich ciał, obserwował, uciekał przed strachem i przed śmiercią, manifestującą się jako odwieczny wróg o imieniu Smutek.

Opuszczane przez boga ciała zazwyczaj umierają, ale nie nasze. Stajemy się nagle częścią bitwy w świecie, którego nie rozumiemy, starając się znaleźć wyjście. Brzmi znajomo? Nowy Torment - podobnie jak oryginał - postawi na nieco bardziej filozoficzne podejście. Kluczowym elementem zabawy nie będzie walka, a fabuła.

Tytuł ma ukazać się jeszcze w tym roku, na PC, Maca i Linux. Więcej szczegółów znaleźć można w naszym niedawnym wywiadzie z dyrektorem kreatywnym - Colinem McCombem.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły