Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zwiastun Stellaris przypomina o majowej premierze gry

Nowa strategia Paradoksu.

Studio Paradox Interactive przygotowało nowy zwiastun strategii Stellaris, opisujący bazowe założenia tej kosmicznej produkcji, debiutującej na PC już 9 maja.

Jak przystało na spopularyzowany przez tę firmę gatunek „grand strategy”, otrzymamy szansę poprowadzenia wybranej nacji podczas prób kolonizacji nowych zakątków wszechświata.

Kluczem do sukcesu będzie zwiedzanie zakamarków wszechświata i poznawanie nowych gatunków. Zaraz po odkryciu nadświetlnego napędu do akcji ruszają nasi naukowcy, szybko natykając się na inne inteligentne rasy.

Dzięki systemowi losowych wydarzeń fabuła będzie inna przy każdym podejściu do kampanii, w czym pomaga także generowana proceduralnie galaktyka.

Zobacz: Stellaris - poradnik i najlepsze strategie

Zarządzanie planetami sprowadza się do przesyłania cywilów pomiędzy „prowincjami” w celu pozyskiwania surowców. Mapa może być blokowana przez niebezpieczne „kafelki”, zawierające na przykład dzikie zwierzęta, które trzeba najpierw oczyścić.

Do tego 32-osobowy tryb sieciowy, statki naukowe zamiast klasycznego drzewka technologicznego, kosmiczne katastrofy, na stałe zmieniające naturę galaktyki - jak choćby bunt maszyn - czy wojny rodem z innych strategii Paradoksu. Nie wystarczy wygrać bitwy - musimy jeszcze zawrzeć korzystny pokój.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze