Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zwiastun Star Wars Battlefront 2 skupia się na bitwach kosmicznych

Różne statki i postacie.

Electronic Arts opublikowało nowy zwiastun Star Wars Battlefront 2. Trwające niespełna półtorej minuty nagranie koncentruje się na bitwach kosmicznych.

Podobnie jak wczorajsze wideo, które pojawiło się w sieci przedwcześnie, materiał nie zawiera fragmentów z bezpośredniej rozgrywki. Podkreślono jednak, że widoczne w trailerze sceny wygenerowano „na silniku”.

W bitwach kosmicznych gracze skorzystają z różnych jednostek

Z filmu wynika, że tak jak w pozostałych trybach zabawy, bitwy kosmiczne rozegramy na mapach z różnych epok Star Wars. W zwiastunie pokazano między innymi walki nad księżycem Endor i planetą Ryloth - starcia znane odpowiednio z „Powrotu Jedi” i serialu animowanego „Wojny Klonów”.

Nagranie oferuje też spojrzenie na kilka przykładowych jednostek. W produkcji pojawią się opracowany przez Najwyższy Porządek gwiezdny niszczyciel typu Resurgent oraz należący do Federacji Handlowej krążownik klasy Lucrehulk.

Nie zabraknie również różnych postaci z własnymi myśliwcami. Poza ujawnionym we wczorajszym materiale Yodą, w trailerze obecni są między innymi Darth Vader, Poe Dameron oraz Darth Maul.

Za kosmiczne walki odpowiada studio Criterion, twórcy serii Burnout. W przeszłości ekipa przygotowała także demo Star Wars Battlefront Rogue One: X-wing na sprzęt rzeczywistości wirtualnej, więc Gwiezdne wojny z perspektywy pierwszej osoby nie są dla firmy nowością.

Electronic Arts zamierza podzielić się większą ilością szczegółów na temat trybu z bitwami międzygwiezdnymi - nazwanym „Natarcie myśliwców” - podczas jutrzejszej konferencji na targach Gamescom. W planach jest prezentacja przykładowej potyczki.

Star Wars Battlefront 2 zaoferuje lokacje i postacie z wszystkich epok Star Wars, a także pełnoprawną kampanię fabularną, której brak często krytykowano w poprzedniej części.

Premiera 17 listopada, na PC, PS4 i Xbox One. Osoby decydujące się na zakup wersji Elite Trooper Deluxe Edition zagrają trzy dni wcześniej.

Natomiast w okresie 6-9 października twórcy przeprowadzą otwarte testy dla wszystkich zainteresowanych.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze