Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zwiastun Rage 2 tłumaczy, czym jest gra. Strzelanka z wymyślnym arsenałem i mocami

Oraz otwartym światem.

Firma Bethesda opublikowała nowy zwiastun Rage 2. Materiał w zabawny sposób wyjaśnia, czym dokładnie jest gra przygotowana przez deweloperów ze studiów Avalanche i id Software.

Udostępnione nagranie przekonuje, że produkcja jest „niesamowicie szaloną strzelanką osadzoną w otwartym świecie”. Film obiecuje również, że gracze dotrą do każdego miejsca widocznego w zasięgu wzroku.

Wideo podkreśla także, że znajomość poprzedniej części nie jest wymagana do zabawy. Wystarczy wiedzieć, że w Ziemię uderzyła asteroida, co doprowadziło do katastrofy, której następstwem były chaos i anarchia. Wcielimy się w szukającego zemsty strażnika.

W walce z mutantami i bandytami, którzy przejęli kontrolę nad zniszczonym światem, skorzystamy ze zróżnicowanego uzbrojenia. Arsenał składa się z pomysłowych i „dużych” narzędzi, w tym wyrzutni grawitacyjnej, działka pulsacyjnego i podpalającego cele rewolweru. Do tego nadnaturalne moce.

Gra zaoferuje nie tylko misje z głównego wątku fabularnego, ale również szereg zróżnicowanych aktywności pobocznych. Zniszczymy wrogie konwoje oraz weźmiemy udział w postapokaliptycznych zawodach i wyścigach.

Moce pozwolą między innymi wygenerować tarczę ochronną

Zobacz: Rage 2 - premiera i najważniejsze informacje

Rage 2 zadebiutuje 14 maja na PC, PS4 i Xbox One. „To przede wszystkim połączenie klasycznego FPS-a z otwartym światem - udana koncepcja, którą w założeniach miała zapewne prezentować pierwsza część serii” - napisaliśmy we wrażeniach z wczesnej wersji.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze