Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zręcznościowe Steel Rats nowym projektem twórców Kangurka Kao

Wyścigowa gra akcji z motocyklami.

Polskie Tate Multimedia ujawniło nowy projekt - wyścigowe Steel Rats z motocyklami w rolach głównych. Tytuł ukaże się w przyszłym roku na PC i bliżej niesprecyzowanych konsolach.

Rodzime studio znane jest przede wszystkim z serii platformówek o przygodach Kangurka Kao. Zespół ma również na koncie zręcznościowy cykl Urban Trial Freestyle, którego druga odsłona w kwietniu zadebiutowała na przenośnym 3DS.

W Steel Rats najważniejsze będą motocykle

Nowy projekt deweloperzy określają jako „wyścigową grę akcji”, a w powstającej produkcji gracze przejmą kontrolę nad motocyklami. Autorzy przedstawią wydarzenia w formule 2,5D, umożliwiając przy tym poruszanie się na wielu płaszczyznach - także w poziomie, jak i w pionie.

To oznacza, że w trakcie rozgrywki dotrzemy zarówno na szczyty wieżowców, jak i położone pod miastem tunele. Sterowanie jednośladem będzie oparte na systemie fizyki, który „dostarczy wielu wyzwań największym weteranom gier arcade'owych”.

Nie zabraknie też opcji wykonywania - przy wysokiej prędkości - efektownych sztuczek kaskaderskich. Podczas jazdy zmierzymy się jednak również z różnymi typami przeciwników kontrolowanych przez sztuczną inteligencję.

Akcję Steel Rats osadzono w „retro futurystycznej rzeczywistości Stanów Zjednoczonych lat czterdziestych i pięćdziesiątych ubiegłego wieku”. Świat przedstawiony połączy ze sobą elementy dieselpunka i steampunka, co stworzy podobno „unikalną mieszankę”.

Wcielimy się w członków tytułowego gangu Stalowych Szczurów z miasta Coastal City. Pewnego dnia bohaterów atakuje armia robotów zwanych junkbotami. Podopieczni staną przed zadaniem walki nie tylko o własne terytorium, ale i życie.

W produkcji pojawi się możliwość rozwoju prowadzonej postaci oraz jego motocyklu. Twórcy przygotowują „szereg usprawnień i zdolności” do odblokowania podczas zabawy.

Opublikowano pierwszy zwiastun gry - dostępny poniżej - który nie oferuje jednak spojrzenia na rozgrywkę. Nagranie składa się wyłącznie z animowanych scen przedstawiających starcie jednego z motocyklistów z robotem.

- Jeśli chodzi o gameplay, chcieliśmy zawrzeć w naszym tytule elementy, które będą ciekawe dla różnych typów graczy. Mamy coś co przyciągnie uwagę speedrunnerów, graczy lubujących się w walce, czy robieniu tricków na motorze - zapewnia Wojtek Bliński, szef studia Tate Multimedia.

Na potrzeby Steel Rats japoński zespół rockowy o nazwie The 5678s, którego utwór Woo Hoo można było usłyszeć w filmie „Kill Bill Volume 1”, nagrał remaster piosenki Hoovering. Numerem okraszono powyższy zwiastun gry.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze