Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zręcznościowa gra RPG Indivisible sfinansowana na Indiegogo

Nie bez problemów.

Kampania na rzecz zręcznościowej gry RPG Indivisible zakończyła się sukcesem w serwisie Indiegogo. Studio Lab Zero Games - współtwórcy popularnej bijatyki Skullgirls - zebrali ponad 1,5 mln dol.

Powodzenie zbiórki jeszcze niedawno stało pod znakiem zapytania, ale deweloperzy dopięli swego, w czym wydatnie pomogło zapewne opublikowanie prototypu, także na PlayStation 4 - pierwszy taki przypadek w historii tej konsoli.

Warto dodać, że nieco kontrowersji wywołał fakt, że Indivisible ma wydawcę - 505 Games. Ta firma przekaże teraz dodatkowe 2 mln dolarów na prace, a warunkiem finansowania było właśnie powodzenie zbiórki. Łączny budżet wyniesie więc ponad 3,5 mln dol.

Kampania na pewno nie zakończyłaby się sukcesem, gdyby nie opcja „przedłużenia” zbiórki o kolejne 20 dni, wywalczona przez twórców w Indiegogo po pozyskaniu 60 procent całości.

Produkcja reprezentuje gatunek action-RPG, a wśród inspiracji deweloperzy wymieniają klasyki, takie jak Valkyrie Profile i Super Metroid, „ale z unikatowymi postaciami i głębią rozgrywki, z jakich jesteśmy znani” - napisano w zapowiedzi.

Główną bohaterką jest dziewczyna imieniem Ajna, wyruszająca w podróż po świecie w celu odkrycia prawdy na temat swoich tajemniczych mocy. Po drodze spotkamy plejadę postaci niezależnych, odblokujemy nowe umiejętności i pokonamy wrogów.

Fabuła inspirowana jest azjatycką mitologią, a grafika to - podobnie jak w Skullgirls - ręcznie rysowane animacje i plansze w 2D. Muzykę skomponuje Hiroki Kikuta, którego prace słyszeliśmy między innymi w Secret of Mana.

Platformy docelowe to PC (Windows, Mac, Linux), PlayStation 4 oraz Xbox One. Premiera w styczniu... 2018 roku.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze