Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

ZombiU trafi na PlayStation 4 i Xbox One - raport

Już jako Zombi.

ZombiU - jeden z tytułów startowych na Nintendo Wii U - ukaże się najprawdopodobniej także na PlayStation 4 i Xbox One.

Zombie nadal modne?

Produkcja - już jako Zombi - pojawiła się na stronach agencji przyznającej kategorie wiekowe grom w Australii. To regularne źródło informacji, które zazwyczaj się potwierdzają.

Nowe doniesienia leżą w zgodzie z artykułem serwisu Unseen64 z ubiegłego miesiąca, w którym także mówiono o konwersji ZombiU na PS4 i Xbox One.

Obecnie brakuje jednak oficjalnego potwierdzenia ze strony Ubisoftu, a gra nie pojawiła się na E3 w żadnej formie.

Cechą wyróżniającą tytuł było zastosowanie kontrolera GamePad z Wii U do przeglądania ekwipunku czy skanowania otoczenia. Interesujące byłoby sprawdzenie, jak te systemy zadziałają na nowszych konsolach tej generacji.

W 2013 roku szef Ubisoftu - Yves Guillemot - przyznał w jednym z wywiadów, że produkcja „nie była nawet blisko” wygenerowania zysków. Wydanie portu na kolejne platformy na pewno pomogłoby odzyskać cześć kosztów inwestycji.

ZombiU reprezentuje gatunek survival horror w świecie opanowanym przez zombie. Pomimo niskiej sprzedaży, gra zebrała wysokie oceny i oferowały kilka interesujących rozwiązań, jak wspomniane sterowanie za pomocą GamePada. Gracz wciela się w ocalałych po apokalipsie, na terenie Londynu.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły