Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zombie Studios kończy działalność

Twórcy Blacklight: Retribution i Daylight zamykają firmę po ponad 20 latach.

Założone w 1994 roku Zombie Studios ogłosiło, że oficjalnie kończy działaność. Przez ponad 20 lat firma z Seattle stworzyła między innymi serię Spec Ops, strzelankę Blacklight: Retribution czy horror Daylight.

„Właściciele Zombie Studios przechodzą na emeryturę i pragną podziękować wam - naszym fanom - za lata wsparcia” - napisano na oficjalnej stronie.

„Wspaniale było pracować z różnymi technologiami przez wszystkie te lata, rozwijać się wraz z branżą i graczami, produkując interesujące gry. Chcemy też podziękować naszym obecnym i byłym pracownikom.”

Blacklight: Retribution będzie nadal rozwijane przez tych samych deweloperów, którzy założyli nowe studio - Builder Box Games. Za tę firmę odpowiadają były dyrektor produkcji w Zombie - Andy Kipling - oraz były dyrektor techniczny - Russell Nelson.

„Zmieniła się kwestia własności gry, ale osoby, które przez ostatnie cztery lata pracowały nad rozwojem Blacklight, pozostają takie same” - wyjaśniają założyciele. „Builder Box będzie współpracowało z Perfect World [wydawca Blacklight: Retribution - dop. red.], a fani mogą spodziewać się kolejnych aktualizacji i ekscytujących zmian.”

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze