Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zombie Army 4 - najlepsza broń i modyfikacje

Karabin snajperski i strzelba.

Zombie Army 4: Dead War co prawda nie posiada bogatego arsenału broni, ale modyfikacje rynsztunku znacząco wpływają na efektywność w trakcie walki. Warto zapoznać się z naszym poradnikiem, aby dowiedzieć się, który karabin snajperski sprawdzi się najlepiej dla początkującego gracza oraz jak skutecznie rozwijać jego współczynniki.

Spośród trzech dostępnych karabinów snajperskich najlepiej zdecydować się na Gewehr 43. To samopowtarzalna, niemiecka broń o najsłabszej sile rażenia dostępnej w grze, ale wciąż wystarczającej do skutecznej eliminacji zombie.

Niewielkie obrażenia rekompensuje znacznie szybszy czas przeładowania. Potężny Mosin-Nagant przebija nawet kilku wrogów jednym strzałem, ale zmiana magazynku trwa bardzo długo, wystawiając nas bezbronnych na armię przeciwników. Dodatkowo wymaga dużej wprawy w użytkowaniu przez niewielki magazynek.

Przewagą Gewehr 43 nad klasycznym M1 Garand jest możliwość przeładowania broni w dowolnej chwili. Amerykański karabin pozwala wymienić magazynek dopiero po wystrzeleniu wszystkich naboi, co znacząco utrudnia starcia.

Ulepszając karabin snajperski warto skupić się na zakładce luneta, która zwiększa stopień przybliżenia, ułatwiając w ten sposób eliminację wrogów z dużej odległości. Przydatna jest również lufa elektryczna, która co jakiś czas pozwala razić prądem, paraliżując małe grupy zombie.

Kategorię z magazynkiem warto ulepszać na końcu w przypadku Gewehr 43. Jeśli pojemność pocisków jest dla ciebie za mała, przydziel jeden punkt, aby dodać pięć naboi. Skup się jednak na wcześniej wspomnianych ulepszeniach, są znacznie skuteczniejsze.

Jako broń dodatkową najlepiej wybrać strzelbę M30 Drilling, która jest przeciwieństwem niemieckiego karabinu. To powolna, długo ładująca się strzelba, ale o niezwykłej sile rażenia. Idealnie sprawdza się w krytycznej sytuacji, kiedy nieumarli znajdują się w bliskim dystansie. Nawet jeden oddany strzał może powalić trzech przeciwników.

Warto jednak pamiętać, że korzystanie z ze strzelby powinno być sytuacyjne. Niska szybkostrzelność i długi czas przeładowania są zbyt kłopotliwe, aby używać ich non stop. Chyba, że broń ulepszymy w odpowiedni sposób.

Skupiając się na wzmocnieniach należy bezwzględnie przydzielać punkty na maksymalne rozwinięcie ognistej lufy. O ile samo podpalenia nie jest rażąco skuteczne, tak ostatni poziom - „skrócenie lufy” - przyspiesza przeładowanie broni. W efekcie, strzelba staje się bardzo silnym narzędziem, która może okazać się główną pozycją w walce z nieumarłymi.

Następnie: Zombie Army 4 - tryb przetrwania: kluczowe porady

Spis treści: Zombie Army 4: Dead War - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Zombie Army 4 - sterowanie PC

O autorze

Awatar Bartosz Cieślak

Bartosz Cieślak

Współpracownik

Bartek zajmuje się u nas głównie recenzjami. Fan muzyki z gier, gadżeciarz. Zarywa noce dla dobrych gier i gal MMA. W wolnych chwilach kibic sceny e-sportowej.

Komentarze