Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zombie Army 4 - misja: przygotowanie, walka

Jak uzupełnić zapasy i ulepszyć broń.

Schronienie w Zombie Army 4: Dead War to jedyne miejsce w trakcie misji, które pozwala bezpiecznie odetchnąć i ukryć się przed zombie. To również doskonała okazja, aby uzupełnić zapasy, ulepszyć broń i przygotować się na kolejną podróż. W tym poradniku podpowiemy w co warto się wyposażyć i o czym należy pamiętać.

Pierwsze, co powinniśmy zrobić po wejściu do bazy to uzupełnić zdrowie. W każdym schronie znajdują się cztery apteczki (1) - po jednej dla każdego gracza, jeśli zespół jest kompletny. W sytuacji, gdy drużyna liczy mniej osób lub gramy samodzielnie, warto wykorzystać nadmiar. Swoim przydziałem uzupełniamy dotychczasowe zdrowie, a drugą zabieramy ze sobą na drogę. Gra nie pozwala na posiadanie przy sobie więcej niż jednej apteczki.

W drugiej kolejności należy uzupełnić amunicję. W każdym schronieniu dostępna jest skrzynia z nabojami do każdego rodzaju broni. Przed rozpoczęciem niektórych misji możemy również uzbroić broń w specjalnie pociski np. elektryczne, podpalające.

Schron to jedyne miejsce na zmianę arsenału. W tym celu należy podejść do stołu warsztatowego (2), gdzie gra przeniesie nas do oddzielnego menu. Z jego poziomu możemy dokonać wszelkich zmian w broniach, modyfikatorach i umiejętnościach.

Najprościej zaglądać do wszystkich zakładek, które oznaczono pomarańczowym wykrzyknikiem (3) . Każda taka ikona informuje nas o odblokowaniu nowej pozycji. Warto wszędzie zajrzeć, aby żadne ulepszenie nam nie umknęło.

Potrójna zielona strzałka (4) oznacza nowy zestaw ulepszenia, które przydzielamy na ulepszanie broni. Co ważne, wykupione ulepszenia możemy dezaktywować jeśli wpływają negatywnie na współczynnik karabinu np. szybkość przeładowania. Uwaga, wyłączenie wzmocnienia nie jest równoznaczne z odzyskaniem punktu rozwoju. Odblokowanie modyfikacji jest permanentne.

W zakładce postać (5) zmieniamy, choreografie tańca bohatera oraz ustalamy cztery komendy, które protagonista wypowie, gdy wciśniemy ustalony przycisk.

Wszystkie powyższe czynności - prócz zmiany broni, którą zabierzemy od martwych przeciwników - wykonujemy wyłącznie w schronie. Warto zatem poświęcić chwilę czasu, aby przed następną podróżą być w pełni gotowym.

Jeśli jesteś doświadczonym graczem i misje wykonujesz kolejny raz na wyższym poziomie trudności, warto dostosować ekwipunek pod konkretnych przeciwników na danym etapie. Zwróć szczególną uwagę na szybkich pełzaczy. Zdecydowanie łatwiej jest ich zabić z karabinu maszynowego niż ze strzelby.

Następnie: Zombie Army 4 - amunicja: jak ją zdobyć

Spis treści: Zombie Army 4: Dead War - poradnik i najlepsze porady

O autorze

Awatar Bartosz Cieślak

Bartosz Cieślak

Współpracownik

Bartek zajmuje się u nas głównie recenzjami. Fan muzyki z gier, gadżeciarz. Zarywa noce dla dobrych gier i gal MMA. W wolnych chwilach kibic sceny e-sportowej.

Komentarze