Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Znana z memów gra trafiła na Steama, ale bez kultowego dialogu

All your base are belong to us.

Bardzo prawdopodobne, że nasi starsi czytelnicy pamiętają jeden z najsłynniejszych memów tak zwanego „wczesnego internetu”, czyli „All your base are belong to us”. Kultowy cytat pochodzi z gry Zero Wing, która właśnie doczekała się odświeżonego wydania na Steamie. Niestety zabrakło w niej słynnego intra, ale zostanie dodane w przyszłości.

Przypomnijmy, że gra doczekała się dwóch wydań: na automatach arcade oraz na konsoli Sega Mega Drive. To właśnie port na domową platformę, ze względu na komicznie słabe tłumaczenie intra na język angielski, stał się ponad 20 lat temu obiektem kpin internautów. Podczas zabawy mogliśmy przeczytać kwestie typu „Somebody set up us the bomb” (dosł. „Ktoś nas podkłada bomba”), czy właśnie kultowe „All your base are belong to us” (dosł. „Wszystkie wasze baza należą do nas”).

Niestety, jak się okazało, wydanie Steam oparto o pierwotne wydanie na automaty arcade i z tego powodu nie zobaczymy w nim słynnej sceny. Gracze najwyraźniej nie byli tym faktem zadowoleni, ponieważ obecnie najczęściej „lajkowaną” recenzją gry w karcie produktu jest negatywna opinia, że gra tytuł nie zawiera intra. Jej autor wspomina także, że port posiada gorszą wersję ścieżki dźwiękowej, a menu zostało słabo zaprojektowane.

Serwis Kotaku poprosił twórców remastera o komentarz. Jak się okazuje, słynne intro także miało znaleźć się w wydaniu Steam, ale nie zostało ukończone na czas. Deweloperzy obiecują, że zostanie dodane w jednej z przyszłych aktualizacji. „Odświeżone intro dostanie nowe grafiki, ale zachowamy kultowy cytat, który wszyscy internauci tak kochają. Mamy na to pozwolenie właścicieli praw do oryginału” - przekazał przedstawiciel firmy.

Jeśli natomiast chodzi o prawdziwą fabułę gry, to wcielamy się w pilota statku kosmicznego ZIG. Okręt naszego dowódcy został zaatakowany przez grupę kosmicznych piratów pod przywództwem cyborga o imieniu Cats. Nasz myśliwiec jest jedną maszyną zdolną do wykonania misji powstrzymania przestępców przez przejęciem galaktyki.

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze