Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zmiany w Diablo 3 pomogą zmniejszyć liczbę zduplikowanych przedmiotów

Podobne rozwiązanie sprawdziło się w Azji.

We wpisie na oficjalnym forum Battle.net, przedstawiciel Blizzarda przyznał, że w Domu Aukcyjnym Diablo 3 pojawia się coraz więcej zduplikowanych przedmiotów. Producent wprowadza zmiany, by wyeliminować to zjawisko.

Od 2 kwietnia wyposażenie wszystkich postaci wskrzeszanych przez pomoc techniczną będzie na stałe przypisane do danej postaci. Dzięki takiemu rozwiązaniu niemożliwa stanie się wymiana i sprzedaż zduplikowanych przedmiotów w Domu Aukcyjnym i na zewnętrznych forach internetowych.

Przypomnijmy, w jaki sposób działali oszuści. Po zdobyciu potężnego przedmiotu jeden z graczy oddawał go innej postaci lub po prostu sprzedawał, a następnie zgłaszał w pomocy technicznej włamanie i utratę zgromadzonego ekwipunku. Pracownik Blizzardu „wskrzeszał” konto, przy okazji przywracając „ukradzione” wyposażenie.

Identyczne zmiany przeprowadzono na azjatyckich serwerach w grudniu zeszłego roku. „Rozwiązanie okazało się być bardzo efektywne i pomogło w zredukowaniu liczby zduplikowanych przedmiotów” - napisano na oficjalnym forum.

Diablo III miało premierę w maju ubiegłego roku i zostało ciepło przyjęte przez graczy. W Polsce sprzedano ponad 160 tys. egzemplarzy. Blizzard pracuje nad nowymi poprawkami do gry i wersją na konsole PS3 i PS4.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze