Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zmiana ustawień prywatności Steama problemem dla serwisu SteamSpy

Ukryto informacje o posiadanych grach.

Firma Valve wprowadziła zmiany do ustawień prywatności Steama. Okazuje się, że jedna może utrudnić dalsze działanie serwisu SteamSpy, który gromadzi dane związane z platformą.

Dotychczas informacje na temat gier posiadanych przez użytkowników cyfrowego sklepu były dostępne dla wszystkich zainteresowanych. Efektem zaimplementowanych modyfikacji jest jednak domyślne ukrycie wspomnianych szczegółów.

Działania Valve stanowią istotny problem dla założonego przez Siergieja Galionkina serwisu SteamSpy. Portal zajmuje się analizowaniem bazy danych Steama, opierając się właśnie na publicznych detalach o korzystających z platformy graczach.

Oczywiście istnieje możliwość udostępnienia informacji, co jednak wymaga aktywowania odpowiedniej opcji w ustawieniach profilu. Wydaje się, że niewiele osób zdecyduje się na podobny krok.

Steam utrudnił funkcjonowanie serwisu SteamSpy

Innymi słowy, prezentowane przez SteamSpy dane, które i tak nie były w stu procentach dokładne, staną się w jeszcze mniejszym stopniu miarodajne. Galionkin podkreśla, że w obecnej sytuacji witryna przestanie normalnie funkcjonować.

Portal w przeszłości dostarczał wiele interesujących informacji związanych ze Steamem. Kilka tygodni temu ujawnił, że w ubiegłym roku platforma wygenerowała 4,3 miliarda dolarów przychodów, a najpopularniejszą grą było PUBG.

Celem wprowadzanych przez Valve zmian jest zwiększenie prywatności użytkowników. To nie wszystko - wkrótce firma zamierza dodać tak zwany tryb niewidzialności, który pozwoli ukryć obecność przed innymi graczami, umożliwiając jednocześnie korzystanie z funkcji sieciowych platformy.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze