Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zestawy deweloperskie HoloLens wycenione na 3 tys. dolarów

Premiera w przyszłym roku.

Microsoft rozpocznie sprzedaż zestawów deweloperskich HoloLens w pierwszym kwartale przyszłego roku. Cenę ustalono na 3 tysiące dolarów za sztukę.

Nie ma to jak wielki pająk w pokoju

Informacje podał serwis ArsTechnica, powołując się na doniesienia z konferencji poświęconej Windows 10, organizowanej wczoraj w Nowym Jorku.

Urządzenia rzeczywistości rozszerzonej będą dostępne nie tylko dla potencjalnych twórców, ale także dla „zwykłych” konsumentów - choć konieczne będzie złożenie podania przez sieć.

Wersje deweloperskie mają być zbliżone do modelu prezentowanego wcześniej w tym roku, z procesorem x86, 2 GB RAM, interfejsem 802.11ac i prędkością odświeżania 60 Hz.

Producent pokazał też możliwości HoloLens na przykładzie strzelanki Project XRAY, gdzie pokój użytkowników atakuje plaga kosmitów-insektów. Czujniki urządzenia zeskanują pomieszczenie, by najeźdźcy mogli wspinać się po ścianach czy meblach.

Gracz dysponuje holograficznym arsenałem, obejmującym na przykład laserowe działo w stylu Mega Mana. Są nawet polecenie głosowe, umożliwiające aktywowanie tarcz.

Więcej szczegółów na temat możliwości HoloLens znaleźć można w naszym artykule ze stycznia tego roku. Poniżej wideo od serwisu Gizmodo.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze