Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zestaw Oculus Rift pozwoli odwiedzić Batcave - jaskinię Batmana

Wirtualną rzeczywistość testują też twórcy GRID: Autosport.

Firma Warner Bros. oraz wydawnictwo DC Entertainment zamierzają wspólnie stworzyć wirtualną wersję Batcave w wersji na zestaw rzeczywistości wirtualnej Oculus Rift.

Batcave

Jaskinia Batmana zostanie odtworzona zgodnie z projektem znanym z kreskówki Batman: The Animated Series z lat 90. - informuje serwis Variety.

Za prace nad interaktywną wersją Batcave odpowiada studio Otoy, a projekt wspomaga sam Bruce Timm, czyli producent serialu animowanego.

„Ciągle sprawdzamy nowe i ekscytujące sposoby na opowiedzenie historii i dzielenie się wrażeniami z fanami na całym świecie. Jesteśmy podekscytowani współpracą z Otoy nad tą nowoczesną adaptacją lokacji z Batman: The Animated Series” - komentuje Sam Register, szef Warner Bros. Animation.

Premierę zaplanowano na zimę tego roku, w ramach aplikacji Orbx, służącej głównie za symulator lotu.

Nieco wcześniej będziemy mogli skorzystać z zestawu Oculus Rift podczas gry w wyścigowe GRID: Autosport. Wsparcie pojawi się wkrótce na Steamie, wraz z nową aktualizacją.

„Rekomendujemy włączenie tytułu na jak najniższych ustawieniach grafiki, zwłaszcza w przypadku modelu DK2” - ostrzega Codemasters.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze