Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zelda: Tears of the Kingdom - wszystkie Geoglyphs i Dragon Tears

Zadanie Dragon's Tears.

Na mapie The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom ukryto Geoglyphs, które musisz odszukać, a potem jeszcze zlokalizować Dragon Tears, by zobaczyć wspomniania Zeldy.

O ile geoglify trudno przeoczyć, bo są ogromne, o tyle odnalezienie skrytych w nich łez smoka to już trudniejsza sztuka. Na tej stronie przygotowaliśmy spis lokalizacji Dragon Tears na mapie, by pomóc ci w poszukiwaniach i zakończeniu zadania Dragon's Tears.


Na tej stronie:


Geoglyphs i Dragon Tears na mapie - lokalizacje

W Tears of the Kingdom jest 12 geoglifów, ale numer 12 znajdziesz dopiero, gdy ukończysz pierwsze 11. Zaznaczyliśmy wszystkie na mapie.

Zauważ, że na każdym geoglifie widać miejsce z odkrytą łzą, więc po powiększeniu tego obrazka możesz już spróbować odszukać Dragon Tears. Poniżej umieszczamy jednak dodatkowe wskazówki i precyzyjne lokalizacje.

Z kolei jeśli sam chcesz zrobić sobie zdjęcie mapy z lokalizacjami geoglifów, to możesz udać się do Forgotten Temple, gdzie znajduje się właśnie mapa Hyrule ze wskazanymi geoglifami:


Dragon Tear 1

Pierwszą łzę znajdziesz w ramach zadania głównego Impa and the Geoglyphs, czyli prawdopodobnie jednej z pierwszych misji, jakich się podejmiesz.

Jeśli w trakcie zadania masz problem ze znalezieniem łzy, to podajemy koordynaty i lokalizację na mapie: (-1410, 0965, 0124).


Dragon Tear 2

Drugą łzę znajdziesz w regionie Pikida Stonegrove - na drodze pomiędzy Snowfield Stables and Rito Village. Jest w środku świątyni, w koordynatach (-2549, 1888, 0319).


Dragon Tear 3

Trzecia łza znajduje się na granicy pomiędzy rejonami Upland Zorana a Eldin Canyon.

Dragon Tear znajduje się pod centralną częścią geoglifu, w koordynatach (1826, 0739, 0090). Możesz tam łatwo dotrzeć, wystrzeliwując się z wieży Eldin Canyon Skyview Tower.


Dragon Tear 4

Czwartą łzę znajdziesz na zachód od wieży Sahasra Slope Skyview Tower. Liczne drzewa nieco utrudniają poszukiwanie, ale posłuż się koordynatami (0692, -1306, 0053).

Zalecamy użycie Sahasra Slope Skyview Tower, by szybko dostać się w to miejsce.


Dragon Tear 5

Piąta łza znajduje się na zboczu wzgórza, która jest na wschód od wieży Gerudo Canyon Skyview Tower. Temperatura jest tu wymagająca, więc warto upewnić się, że masz odporność na zimno.

Koordynaty tej Dragon Tear to (-3176, -1697, 0419). Możesz łatwo dotrzeć na miejsce, korzystając z Gerudo Canyon Skyview Tower.


Dragon Tear 6

Szóstą łzę znajdziesz na geoglifie na wzgórzu w północnej części Gerudo Highlands, czyli krainy na północny wschód od kapliczki Turakawak Shrine.

Tę Dragon Tear nieco trudno dostrzec, ale pomogą koordynaty: (-3096, -0080, 0211).

Aby spojrzeć na geoglif z góry, możesz użyć wieży Gerudo Highlands Skyview Tower albo użyć balonu na gorące powietrze Impy.


Dragon Tear 7

Siódmą łzę znajdziesz w regionie Rabella Wetlands, obok zaokrąglonej plaży na wschód od Lurelin Village.

Znajdźkę odszukasz po lewej stronie miecza, który przedstawia geoglif - koordynaty to: (3323, -3567, 0005).


Dragon Tear 8

Ósma łza znajduje się w regionie Pikida Stonegrove, na północy pola zwanego Tabantha Snowfield.

Dragon Tear czai się po lewej stronie geoglifu, nad lewym ramieniem, w koordynatach (-1863, 3618, 0237). Najłatwiej dostać się tu, wystrzeliwując się z Pikida Stonegrove Skyview Tower.


Dragon Tear 9

Dziewiąta łza leży na lądzie na południowy wschód od Upland Zorana i na północny wschód od Mount Lanayru. Znajduje się tam niewielkie miejsce zwane Talus Plateau.

Dragon Tear chowa się w północnej cześci geoglifu, a koordynaty to (4467, -0307, 0075).


Dragon Tear 10

Dziesiątą łzę znajdziesz na klifie na zachód od Lake Hylia w rejonie Popla Foothills.

Koordynaty tej Dragon Tear to (-0649, -2685, 0068). Podróż do niej może zająć ci dość długo, bo jeśli nie masz dużej staminy, nie będziesz miał możliwości dolecenia tutaj wprost z wieży Popla Foothills Skyview Tower.


Dragon Tear 11

Jedenastą łzę znajdziesz na wzgórzu na południowy wschód od wieży Thyphlo Ruins Skyview Tower i blisko granicy z Great Hyrule Forest.

Łza jest na samym końcu miecza, a koordynaty to (0894, 2951, 0363). Ponownie najłatywiej dotrzeć tu, korzystając z wieży Thyphlo Ruins Skyview Tower.


Dragon Tear 12

Dwunastą łzę w Zelda: Tears of the Kingdom możesz znaleźć dopiero wtedy, gdy odszukałeś poprzednie 11. Gdy to zrobisz, gra sama wskaże ci lokalizację tej znajdźki. Jeżeli tak nie jest, to nie znalazłeś którejś poprzedniej Dragon Tear.

Po obejrzeniu ostatniej scenki, nie tylko ukończysz zadanie Dragon’s Tears, ale uzyskasz też możliwość łatwego zdobycia miecza Master Sword. Jednak jeśli ci się to nie uda, nie martw się - możesz po niego wrócić później.

Spis treści: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - poradnik i najlepsze porady

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze