Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zelda: Tears of the Kingdom - jak przejść Lost Woods i dotrzeć do Korok Forest

I dostać się do Korok Forest.

Lost Woods to tajemniczy las w The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, który przenosi Linka poza lokację, gdy ten zbyt głęboko zpauścić się we mgłę. Istnieje jednak sposób, by przejść Lost Woods i dostać się do Korok Forest.

Aby przejść Lost Woods, musisz wejść do Korok Forest... od spodu, czyli spod ziemi. Będzie to możliwe dzięki Ascend, czyli nowej zdolności Linka. Twoim zdaniem jest wejście do Chasm (dowolnej dziury w ziemi) i dotarcie do miejsca Korok Grove, tuż pod Korok Forest.

Aby łatwiej było się tam dostać, połóż sobie znacznik na mapie mniej więcej w koordynatach 0487, 2131, 0144, zejdź pod ziemię i zmierzaj właśnie tam. Najlepiej zejść pod ziemię w Minshi Woods Chasm (1), które znajduje się stosunkowo blisko.

Będąc pod ziemią, zmierzaj w kierunku postawionego wcześniej znacznika, oświetlając sobie drogę za pomocą świecących nasion i uważając na Gloom, czyli czerwono-czarną substancję niszczącą zdrowie Linka.

Gdy będziesz zbliżał się do znacznika, powinieneś zobaczyć w oddali dwa Lightrooty, czyli wielkie korzenie, które po aktywacji oświetlają okolicę. Zacznij od aktywacji Eknupup Lightroot (2), a potem aktywuj znajdujący się niedaleko Rikonasum Lightroot, który jest już w samym Korok Grove (3), gdzie musisz się dostać.

W okolicy może pojawić się przeciwnik zwany Gloom Hands, więc bądź ostrożny, a gdy go spotkasz, najlepiej uciekaj, chyba że wiesz jak z nim walczyć.

Po aktywacji Rikonasum Lightroot w Korok Grove, zmierzaj w stronę schodów, nad którymi znajduje się nisko zawieszony sufit (4) - koordynaty to 0426, 2102,-0589. Użyj umiejętności Ascend właśnie na tym suficie, a pojawisz się po drugiej stronie w Korok Forest.

Gdy znajdziesz się w Korok Forest, aktywuj pobliską kapliczkę Musanokir Shrine, nawet jeśli jeszcze nie chcesz rozwiązywać znajdującej się w środku zagadki. Stworzy to punkt szybkiej podróży i pozwoli łatwo wrócić do Korok Forest w przyszłości.

Zauważysz, że Koroki nie odzywają się, kiedy chcesz z nimi porozmawiać. To dlatego, że drzewo Deku Tree jest chore - żeby je wyleczyć, musisz wejść pod ziemię przez dziurę w drzewie i pokonać Gloom Hands, a potem Phantom Ganona. Dzięki temu zyskasz łatwy dostęp do miecza Master Sword, a Hestu zmieni swoją lokalizację właśnie na Korok Forest.

Spis treści: The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - poradnik i najlepsze porady

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze