Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Zelda: Breath of the Wild - Stone Talus: jak pokonać

Kamienny olbrzym.

Stone Talus w The Legend of Zelda: Breath of the Wild to kamienny przeciwnik, który może sprawić problem w trakcie walki, szczególnie na początku przygody. Jest jednak prosty sposób na jego pokonanie.

W pierwszej części tej strony dowiesz się, jak należy walczyć z Talusem, a w drugiej opisujemy, co Link zyskuje za wygraną potyczkę.


Na tej stronie:


Walka ze Stone Talus

Stone Talus będzie niewrażliwy na wszelkie ataki wymierzone w jego części ciała stworzone z głazu. Zamiast tego, musisz celować w czarny kamień (1) na jego ramieniu. Nie obędzie się bez strzał.

Najpierw wyceluj łukiem w czarny kamień, co sprawi, że Talus na chwilę upadnie na ziemię. Stanie się to tylko na krótki moment, więc biegnij do niego, kiedy tylko wykonasz celny strzał.

Wejdź teraz na Talusa i wespnij się na jego ramię. Stań na nogach obok czarnego kamienia i uderzaj go bronią białą - zada to Talusowi bardzo duże obrażenia.

Jeśli kamienny olbrzym zdąży zrzucić Linka, zanim straci całe zdrowie, powtórz całą procedurę.

Podczas walki unikaj oczywiście ciosów Talusa. Olbrzym potrafi rzucać głazami, więc najlepiej skryć się za osłoną i wychylać się tylko, by wykonać celny strzał.


Co dostajemy za pokonanie Talusa

Pokonany Stone Talus pozostawi na ziemi cenne materiały, mianowicie kamienie szlachetne. Najczęściej będzie to Ruby, Flint, Amber i Opal, ale zdarzają się też nieco bardziej wartościowe Sapphire i Diamond.

Materiały możesz sprzedać za dobrą cenę lub użyć do wytwarzania biżuterii oraz ulepszania zbroi. Więcej informacji na naszej stronie o kamieniach szlachetnych.

Spis treści: The Legend of Zelda: Breath of the Wild - poradnik i najlepsze porady

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze